18:17 27.01.2021

Правоохоронний комітет підтримав законопроект, який дає можливість генпрокурору передавати справи з НАБУ до СБУ

2 хв читати
Правоохоронний комітет підтримав законопроект, який дає можливість генпрокурору передавати справи з НАБУ до СБУ

Комітет Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності підтримав законопроект №4392, який дає можливість генеральному прокурору "в ручному режимі" передавати справи з Національного антикорупційного бюро України Службі безпеки України, повідомила член комітету Олександра Устінова (фракція "Голос").

"Правоохоронний комітет Верховної Ради підтримав законопроект №4392, який дає можливість генпрокурору в ручному режимі передавати справи з НАБУ до СБУ. Ну, щоб наступного разу з такими, як Татаров (заступник голови Офісу президента Олег Татаров - ІФ), не паритися, а просто забирати справи з НАБУ та ховати їх. (...) Генпрокурор може це зробити лише за погодженням свого заступника - керівника САП", - сказала Устінова.

Як повідомлялося, декілька днів тому в Офісі простих рішень і результатів повідомили, що у Верховній Раді найближчим часом може бути зареєстрований законопроект, який може знищити інституційні можливості НАБУ, а також дасть змогу генпрокурору вирішувати, який орган правопорядку розслідуватиме справи про топ-корупцію, що дасть йому можливість забирати у НАБУ справи та передавати їх поліції або співробітникам СБУ, і закликали народних депутатів не підтримувати його.

Документом також пропонується забрати у НАБУ повноваження звертатися із запитами про міжнародну правову допомогу та дозволити робити це лише через Офіс генпрокурора та Мін'юст, а також фактично змінити підсудність Вищого антикорупційного суду (ВАКС), що позначиться на можливості притягати топ-корупціонерів до відповідальності. Це означає, що забираючи справи в НАБУ, їх одночасно забиратимуть і у ВАКС.

Офіс простих рішень і результатів є неурядовою організацією, яка займається підготовкою рекомендацій для Національної ради реформ, головою виконавчого комітету якої є Міхеіл Саакашвілі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА