18:36 27.01.2021

Україна очікує від COVAX підтвердження постачання вакцини виробництва Pfizer-BioNTech - Ляшко

2 хв читати
Україна очікує від COVAX підтвердження постачання вакцини виробництва Pfizer-BioNTech - Ляшко

Україна очікує від COVAX підтвердження постачання вакцини виробництва Pfizer-BioNTech, остаточне підтвердження очікується 29 січня.

Як повідомляється в прес-релізі БФ "Пацієнти України", про це заявив заступник міністра охорони здоров'я, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко під час відкритої дискусії "Вакцинація. Корупція. COVID-19: відкрита дискусія" в середу.

"За попередніми домовленостями, Україна від COVAX очікує 16 млн доз вакцини. Також очікується закуплена за держбюджет вакцина. Наразі ДП "Медичні закупівлі України" очікує портфоліо від Sinovac, де будуть зазначені точні дані про її ефективність", - сказав він.

За прогнозами Ляшка, в роздрібній мережі вакцина з'явиться не раніше другої половини 2021 року.

Ляшко нагадав, що в країні заплановано вакцинувати населення протягом 2021-2022 рр. Вакцинація розпочнеться вже в лютому.

У свою чергу директор департаменту розвитку електронної охорони здоров'я Національної служби здоров'я України (НСЗУ) Дмитро Черниш повідомив, що про плани закуповувати медичні послуги з вакцинації в рамках окремого пакета нормативних документів, драфт якого вже подано до МОЗ.

"Згідно з ним, НСЗУ оплачуватиме закладам охорони здоров'я за проведення вакцинації проти COVID-19. Відповідно, принцип "гроші йдуть за пацієнтом" буде збережений", - сказав він.

Представники Світового банку в Україні Олена Дорошенко і Дмитро Донець нагадали: за попередніми домовленостями, СБ планує надати Україні позику в розмірі $90 млн на підтримку заходів із протидії COVID-19, а саме на забезпечення вакцин і тестування від COVID-19. При цьому для СБ пріоритетом є належний облік вакцин, закуплених країною в рамках цієї позики.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА