Інтерфакс-Україна
14:43 28.01.2021

Більшість українців не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту - опитування

2 хв читати
Більшість українців не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту - опитування

Понад 57% українців не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту, свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) з 4 до 8 грудня.

За даними досліджень, проведених КМІС, частка тих, хто стверджує, що не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту, протягом 2019-2020 рр. змінилася з 49% у 2019 р. на 57% у 2020 р.

Так, у грудні 2020 року в акціях протесту готові брати участь 38% дорослих жителів України. Зазначається, що порівняно з попередніми роками рівень готовності до участі в акціях соціального протесту відчутно знизився (на 10 процентних пунктів порівняно з 2019 р.).

Згідно з опитуванням, більшість українців не готові брати участь у будь-яких акціях масового протесту (57,1%), але готові вдатися до таких форм соціального протесту як участь у виборчій кампанії (15,8%), збір підписів під колективними відозвами (12,7%), санкціоновані мітинги та демонстрації (10%).

Водночас готовність населення взяти участь у санкціонованих мітингах і демонстраціях коливається з 11% у 2018 р. до 10% у 2020 р, а у несанкціонованих мітингах і демонстраціях зменшилася з 4% у 2018 р. до 2% у 2019 р., а у 2020 році становила 3%.

Зазначається, що найнижчий рівень готовності до участі в акціях протесту спостерігається у південному регіоні (62,6% не готові до протестів), найвищий - у центральному (52,2% не готові до протестів). У західному та східному регіонах ситуація практично не відрізняється (не готові до протестів 57,3% і 59,3% відповідно).

Згідно з дослідженням, понад половина опитаних жінок не готові брати участь у протестах (61,4%), серед чоловіків таких менше (51,9%). Також спостерігається, що рівень готовності до протестів у міського населення вище, ніж у сільського (39,3% проти 36,3%.)

Опитування проводилося методом CATI (телефонні інтерв'ю з використанням комп'ютера, computer-assisted telephone interviews) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів.

Вибірка репрезентативна для дорослого населення України (віком 18 років і старше). До вибірки не належать території, які тимчасово не контролює влада України, - АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей. Під час опитування проведено 2001 інтерв'ю.

 Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 та з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% - для показників, близьких до 10%, 1,1% - для показників, близьких до 5%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп заявив, що не може коментувати падіння російських безпілотників у Польщі

Трамп: Врегулювання війни Росія-Україна для мене найскладніше, відносини Путіна і Зеленського жахливі

Резолюція МАГАТЕ про негайну деокупацію ЗАЕС є кроком до відновлення ядерної безпеки – Міненерго

МЗС України вітає ухвалення резолюції МАГАТЕ щодо ядерної безпеки на ЗАЕС

У Латвії на пляжі було виявлено уламок російського дрона "Гербер"

Кількість постраждалих внаслідок ворожої атаки на Воздвижівку в Запорізькій області зросла до чотирьох

Умєров обговорив з Головним представником НАТО в Україні підтримку союзників та програму PURL

Росіяни скинули щонайменше три авіабомби на Воздвижівку на Запоріжжі, поранено трьох жінок

Україну обрано до керівних органів Всесвітнього поштового союзу ООН

Свириденко та директорка Світового банку обговорили шляхи підтримки України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА