18:02 28.01.2021

Суд визнав протиправною постанову уряду про зміни в українському правописі

2 хв читати
Суд визнав протиправною постанову уряду про зміни в українському правописі

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) завершив розгляд адміністративної справи щодо оскарження постанови уряду, якою було затверджено український правопис у новій редакції.

Як повідомляє прес-служба ОАСК, провадження у справі було відкрито у червні 2019 року, позивачами у справі стали ГО "Правова держава" та жителька міста Херсона, яка діяла в інтересах своєї неповнолітньої дочки.

Відповідач - Кабінет Міністрів України, третя особа - Міністерство освіти і науки України. Зазначається, що справа розглядалася за правилами загального позовного провадження, суд провів вісім судових засідань у справі.

"У ході розгляду справи суд встановив, що Кабінет Міністрів України при ухваленні зазначеної постанови діяв поза межами своєї компетенції та з порушенням законодавства, що регулює порядок прийняття нормативно-правових актів. З огляду на це суд визнав протиправною та нечинною постанову Кабінету Міністрів України №437 від 22 травня 2019 року "Питання українського правопису", - зазначено в повідомленні на сайті ОАСК.

Як повідомлялося, 22 травня 2019 року Кабінет Міністрів України затвердив нову редакцію українського правопису з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання орфографічних норм. Кабмін також анулював п. 1 своєї постанови від 8 червня 1992 року №309 "Питання українського правопису".

Нова редакція "Українського правопису" набула чинності 3 червня 2019 року, відтоді рекомендується застосовувати норми та правила цієї редакції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА