Інтерфакс-Україна
07:02 01.02.2021

AstraZeneca поставить ЄС у першому кварталі на 30% більше вакцин, ніж пообіцяла

2 хв читати
AstraZeneca поставить ЄС у першому кварталі на 30% більше вакцин, ніж пообіцяла

Фармацевтична компанія AstraZeneca запевнила, що поставить у першому кварталі Євросоюзу на 9 млн або на 30% доз вакцини більше, ніж обіцяла раніше, оголосила в неділю голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

"AstraZeneca поставить 9 млн додаткових доз у першому кварталі (всього 40 млн) порівняно з пропозицією, зробленою на минулому тижні, і почне поставки на тиждень раніше запланованого терміну", - випливає з повідомлення голови Єврокомісії в Twitter.

"Компанія також розширить свої виробничі потужності в Європі", - додала фон дер Ляєн.

Вакцина фірми, що отримала в останні дні різку критику в Євросоюзі за відмову від своїх контрактних зобов'язань через, як пояснювало її керівництво, недостатні виробничі можливості, 29 січня отримала дозвіл Європейського агентства лікарських засобів (EMA) на випуск свого продукту на ринок Євросоюзу.

Це була третя вакцина, яка отримала схвалення регулятора ЄС. До цього EMA сертифікувало препарати виробництва компаній Pfizer-BioNTech і Moderna.

Вакцина AZD1222 розроблена фахівцями фармацевтичної компанії AstraZeneca спільно з вченими Оксфордського університету. Вона є векторною вакциною. Принцип дії векторних вакцин полягає в тому, що вони містять ослаблений нешкідливий вірус і ген коронавірусу нового типу.

Євросоюз відповідно до раніше підписаної угоди повинен був отримати приблизно 80 млн доз вакцини в першому кварталі цього року. Але заява компанії про нестачу виробничих потужностей викликала побоювання, що ЄС отримає лише близько 30 млн доз.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Дрони "Альфи" СБУ за минулий рік уразили 15 авіабортів РФ на п'яти ворожих аеродромах

Мультидисциплінарні групи для допомоги вразливим категоріям запрацювали в Деснянському районі Києва - Мінсоцполітики

Генштаб зафіксував впродовж доби 105 бойових зіткнень

ВАКС скасував виправдання керівника держпідприємства, засудженого за зловживання на будівництві доріг на Полтавщині

В Одеському порту зруйновано логістичні елементи, пошкоджено ангари та локомотив через атаку БпЛА – Кулеба

Внаслідок ворожої атаки на порт "Південний" пошкоджено об’єкти виробничої та залізничної інфраструктури - АМПУ

ПС ЗСУ: вночі знешкоджено 103 БпЛА, зафіксовано влучання балістики та 36 ударних безпілотників

США повідомили Україні, що вона має погодити мирну угоду з РФ для отримання гарантій безпеки

Генштаб зафіксував впродовж доби 105 бойових зіткнень

ОВА: Одна людина загинула, семеро постраждали через удари РФ по Дніпропетровщині

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА