16:31 01.02.2021

Венеціанська комісія в березні видасть висновок щодо законопроекту про конституційну процедуру - нардеп Совгиря

2 хв читати
Венеціанська комісія в березні видасть висновок щодо законопроекту про конституційну процедуру - нардеп Совгиря

Венеціанська комісія планує 19-20 березня видати висновок щодо законопроекту №4533 "Про конституційну процедуру" й альтернативного йому проекту, повідомила представник Верховної Ради в Конституційному Суді України Ольга Совгиря (фракція "Слуга народу").

"Згідно із листом, отриманим головою Верховної Ради Дмитром Разумковим, Венеційська комісія 19-20 березня надасть висновок щодо законопроекту 4533 "Про конституційну процедуру" та альтернативного законопроекту", - зазначила Совгиря в своєму Telegram-каналі.

Як повідомлялося, 28 січня Верховна Рада відправила на доопрацювання в профільний комітет для розгляду в повторному першому читанні законопроект №4533 про конституційну процедуру, який передбачає удосконалення процедури діяльності Конституційного Суду України (КС).

Законопроект, зокрема, пропонує привести у відповідність до статті 153 Конституції України порядок здійснення Конституційним Судом своїх повноважень під час розгляду справ конституційної юрисдикції, підстави і порядок звернення до нього, процедуру розгляду ним справ, постанови і виконання його рішень, а також надання висновків.

Законопроект передбачає, що КС може ухвалювати рішення 2/3 від свого складу - це 12 суддів (на сьогодні рішення можуть ухвалювати десять суддів). Також передбачається можливість того, що деяким суддям КС у процесі розгляду справ можуть заявляти відводи. У цьому разі, враховуючи рекомендації Венеціанської комісії, необхідна для ухвалення рішення кількість суддів може бути зменшено, але щонайменше десять суддів мають проголосувати за певне рішення.

Ще одна новела законопроекту полягає в тому, що КС зможе розглядати справи, як правило, за усною формою провадження.

Водночас пропонується, щоб на формування порядку денного КС міг впливати не лише голова суду, а й інші судді.

Законопроект також передбачає впровадження автоматизованого реєстру актів суду без можливості вилучення актів із цього реєстру.

Крім того, за рекомендацією Венеціанської комісії, в законопроекті пропонується визначити, що КС не може виходити за межі питань, порушених у конституційному поданні.

У законопроекті також звернено увагу на питання про мотивованість актів КС і передбачено, що рішення та висновки суду мають бути мотивованими та обґрунтованими.

Водночас пропонується врегулювати підстави дисциплінарного провадження стосовно суддів КС із можливістю врегулювання певних аспектів на рівні регламенту суду.

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Вакцинація врятувала життя понад 11 тисяч людей похилого віку в Англії

За минулу добу російські найманці на Донбасі здійснили 19 обстрілів, зокрема з танків, загинув український військовослужбовець

Зеленський взяв участь у відкритті нової будівлі Київської школи економіки

США забезпечуватимуть військову перевагу Ізраїлю

Colonial Pipeline відновила подачу палива всім клієнтам

Нетаньягу заявив, що операція в секторі Гази триватиме "стільки, скільки буде потрібно"

"Слуга народу" в понеділок обговорить питання можливості відставки Степанова - Корнієнко

Разумков прокоментував поломку вертольота, на якому планував повернутися з відрядження в Херсонській області

Законопроект про внесення змін до Конституції у частині децентралізації може бути зареєстрований у Раді максимум через місяць

Ізраїль відхилив пропозицію Єгипту про гуманітарне перемир'я

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА