08:40 04.02.2021

Ракета SpaceX стартувала з новою групою з 60 інтернет-супутників

2 хв читати
Ракета SpaceX стартувала з новою групою з 60 інтернет-супутників

Важка ракета-носій Falcon 9 у четвер стартувала на орбіту з черговою партією з 60 міні-супутників для поповнення орбітального угрупування глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink, повідомила компанія-розробник SpaceX.

Запуск був здійснений в 1:19 за часом Східного узбережжя США (о 8:19 за київським часом) з 40-го стартового комплексу Космічного центру імені Кеннеді у Флориді.

Це вже 18-е виведення на орбіту групи інтернет-супутників, з травня 2019 року, в рамках проекту Starlink. Попередню партію з 60 супутників Starlink було запущено 20 січня. Орбітальне угруповання SpaceX вже складається з 1023 космічних апаратів системи Starlink. Наразі компанія є найбільшим супутниковим оператором у світі.

Приблизно за 1 годину 5 хвилин після запуску ракета повинна вивести всі супутники на орбіту.

Через 8 хвилин 25 секунд після старту перший багаторазовий ступінь ракети-носія SpaceX, який використовується для запусків вже вп'яте, повинен здійснити керовану вертикальну посадку на автоматичну морську платформу Of Course I Still Love You, розташовану в Атлантиці, приблизно в 630 км від космодрому на мисі Канаверал.

Крім того, спеціальні рятувальні морські судна Ms. Chief і Ms. Tree в Атлантиці повинні виловити з води дві стулки обтічника головної частини ракети, які після відділення спускатимуться на парашутах. Повторне використання обтічника дозволяє економити компанії SpaceX до $ 6 млн при запусках своїх ракет.

У четвер SpaceX збиралася запустити ще одну важку ракету-носій Falcon 9 з групою з 60 міні-супутниками Starlink. Однак старт був перенесений на добу для додаткової перевірки її систем.

У перспективі компанія SpaceX планує розгорнути орбітальне угруповання з 12 тис. космічних апаратів даного типу (а в подальшому - з 30 тис.) для створення повномасштабної мережі, яка дозволить забезпечити жителів Землі широкосмуговим доступом в інтернет у будь-якому куточку планети. SpaceX раніше повідомляла, що вже в 2020 році супутники забезпечать інтернет-покриттям всю територію Північної Америки, а до 2021 року буде охоплено майже всю планету. Загальна сума інвестицій у реалізацію проекту оцінюється в $ 10 млрд.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА