18:07 04.02.2021

Соціально-економічні проблеми залишаються головним чинником соціальної напруженості в Україні - листопадове соцдослідження

2 хв читати
Соціально-економічні проблеми залишаються головним чинником соціальної напруженості в Україні - листопадове соцдослідження

Соціально-економічні проблеми в Україні можуть призвести до протестів, свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологами Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 3-16 листопада 2020 року.

На запитання "Що, на вашу думку, може призвести до масових протестів у вашому місті (селі)?", 38,1% респондентів вказали на закриття підприємств, 35,7% назвали таким чинником погіршення медичного обслуговування, закриття лікарень, дефіцит ліків і запровадження платних медичних послуг. 35,6% опитаних готові протестувати у зв'язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги, ще 35,3% – через погіршення умов життя, 30,6% пов'язують можливі протести з падінням курсу гривні та різким підвищенням цін.

При цьому саме респонденти старшого віку головну причину протестів вбачають у підвищенні тарифів - 39% опитаних. Навпаки, лише 8,5% молоді пов'язують тарифи і протестні настрої.

У свою чергу, згідно з соцопитуванням, найменше українців вийде з протестом через незгоду з рішеннями влади щодо умов миру на Донбасі (5,1%), через політику українізації, закриття російських шкіл (5%), а також через політику декомунізації (3,4%).

Як зазначено за результатами соціологічного опитування, попри помірну готовність українців брати участь у масових протестах, найбільш популярними способами тиску на владу є участь у мітингах (25% населення) і привертання уваги ЗМІ (26%).

Опитування було проведене серед 2002 респондентів із вибіркою, що репрезентує доросле населення України, за винятком окупованих територій. Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип населеного пункту та область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

"Слуга народу" в понеділок обговорить питання можливості відставки Степанова - Корнієнко

Разумков прокоментував поломку вертольота, на якому планував повернутися з відрядження в Херсонській області

Законопроект про внесення змін до Конституції у частині децентралізації може бути зареєстрований у Раді максимум через місяць

Ізраїль відхилив пропозицію Єгипту про гуманітарне перемир'я

Держсекретар США заявив, що необхідно подальше розслідування причин виникнення COVID-19

Можливою причетністю Медведчука до фінансування тероризму займається досудове розслідування

Сквер Небесної Сотні передали в комунальну власність тергромади Києва

"Нафтогаз" змінив директора з комунікацій

На Шрі-Ланці через COVID-19 на три дні забороняють поїздки країною за винятком невідкладних випадків

На Донбасі в четвер загинув український військовослужбовець у результаті обстрілу позицій ЗС України російськими найманцями

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА