18:07 04.02.2021

Соціально-економічні проблеми залишаються головним чинником соціальної напруженості в Україні - листопадове соцдослідження

2 хв читати
Соціально-економічні проблеми залишаються головним чинником соціальної напруженості в Україні - листопадове соцдослідження

Соціально-економічні проблеми в Україні можуть призвести до протестів, свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологами Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 3-16 листопада 2020 року.

На запитання "Що, на вашу думку, може призвести до масових протестів у вашому місті (селі)?", 38,1% респондентів вказали на закриття підприємств, 35,7% назвали таким чинником погіршення медичного обслуговування, закриття лікарень, дефіцит ліків і запровадження платних медичних послуг. 35,6% опитаних готові протестувати у зв'язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги, ще 35,3% – через погіршення умов життя, 30,6% пов'язують можливі протести з падінням курсу гривні та різким підвищенням цін.

При цьому саме респонденти старшого віку головну причину протестів вбачають у підвищенні тарифів - 39% опитаних. Навпаки, лише 8,5% молоді пов'язують тарифи і протестні настрої.

У свою чергу, згідно з соцопитуванням, найменше українців вийде з протестом через незгоду з рішеннями влади щодо умов миру на Донбасі (5,1%), через політику українізації, закриття російських шкіл (5%), а також через політику декомунізації (3,4%).

Як зазначено за результатами соціологічного опитування, попри помірну готовність українців брати участь у масових протестах, найбільш популярними способами тиску на владу є участь у мітингах (25% населення) і привертання уваги ЗМІ (26%).

Опитування було проведене серед 2002 респондентів із вибіркою, що репрезентує доросле населення України, за винятком окупованих територій. Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип населеного пункту та область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Аваков: Виносити "справу Стерненка" у такій площині в дні Майдану - це провокація

Козиря призначено головою Херсонської ОДА

На Харківщині під час обшуку у голови ОТГ знайдено велику суму незадекларованої готівки, прокуратура відкрила провадження

ВР має намір ухвалити закон, який дасть змогу протягом доби призвати резервістів у разі загострення на сході України

Глава комітету Ради з нацбезпеки Завітневич сподівається на посилення санкцій проти РФ у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі

На посаду керівника САП подано 111 заяв

Китай має намір до червня прищепити від коронавірусу 40% населення

ВООЗ уперше за сім тижнів відзначила зростання темпів заражень COVID-19 у світі

Регулятор вбачає в діяльності "Прямого" проблеми з об'єктивністю і пропаганду

Верховний суд відкрив провадження щодо однієї зі справ про застосування санкцій до телеканалів

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА