18:07 04.02.2021

Соціально-економічні проблеми залишаються головним чинником соціальної напруженості в Україні - листопадове соцдослідження

2 хв читати
Соціально-економічні проблеми залишаються головним чинником соціальної напруженості в Україні - листопадове соцдослідження

Соціально-економічні проблеми в Україні можуть призвести до протестів, свідчать результати загальнонаціонального опитування, проведеного соціологами Фонду "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології протягом 3-16 листопада 2020 року.

На запитання "Що, на вашу думку, може призвести до масових протестів у вашому місті (селі)?", 38,1% респондентів вказали на закриття підприємств, 35,7% назвали таким чинником погіршення медичного обслуговування, закриття лікарень, дефіцит ліків і запровадження платних медичних послуг. 35,6% опитаних готові протестувати у зв'язку з підвищенням тарифів на комунальні послуги, ще 35,3% – через погіршення умов життя, 30,6% пов'язують можливі протести з падінням курсу гривні та різким підвищенням цін.

При цьому саме респонденти старшого віку головну причину протестів вбачають у підвищенні тарифів - 39% опитаних. Навпаки, лише 8,5% молоді пов'язують тарифи і протестні настрої.

У свою чергу, згідно з соцопитуванням, найменше українців вийде з протестом через незгоду з рішеннями влади щодо умов миру на Донбасі (5,1%), через політику українізації, закриття російських шкіл (5%), а також через політику декомунізації (3,4%).

Як зазначено за результатами соціологічного опитування, попри помірну готовність українців брати участь у масових протестах, найбільш популярними способами тиску на владу є участь у мітингах (25% населення) і привертання уваги ЗМІ (26%).

Опитування було проведене серед 2002 респондентів із вибіркою, що репрезентує доросле населення України, за винятком окупованих територій. Вибірка репрезентативна за такими показниками, як стать, вік, тип населеного пункту та область проживання. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти вдарили по критичній інфраструктурі Харкова, інформація про постраждалих уточнюється

Окупанти обстріляли Малоданилівську громаду Харківської області

САП і НАБУ повідомили ексголові «Полтавапаливо» про підозру в завданні майже 13 млн грн збитків

РФ атакує південні та центральні області України кількома групами ударних БпЛА

Кількість бойових зіткнень зросла до 102, найскладніша ситуація залишається на Куп'янському та Покровському напрямках - Генштаб

Війська РФ від початку доби використали 69 УАБів і понад 360 дронів-камікадзе для ударів по Україні - Генштаб

Окупанти атакують уздовж майже всієї лінії фронту, від початку доби було 82 ворожі штурми - Генштаб

За ексзаступника керівника Офісу президента Смирнова внесли заставу в десять млн грн

Гетманцев анонсує цілодобові пости і відеоспостереження на тютюнових фабриках

Міністри оборони України та США обговорили поточну ситуацію на полі бою та відновлення бойових бригад

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА