У Києві представили видання про гендерну політику в нормативно-правових актах
У Києві відбулася презентація першої частини видання "Гендерна політика в нормативно-правових актах".
"У книжці проаналізовано близько 200 нормативно-правових актів, які названо, на які надано посилання. Але відразу хочу сказати, що це не всі документи, які є та які допомагають реалізовувати політику", - сказала урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко на презентації книжки в Києві в п'ятницю.
За її словами, законодавство у сфері забезпечення рівних прав і можливостей жінок та чоловіків в Україні формувалося з моменту незалежності країни, і на сьогодні є дуже міцна нормативно-правова база, яка допомагає реалізовувати державну гендерну політику. Крім того, вона зазначила, що розвиток нормативно-правового забезпечення в цій сфері останніми роками є дуже активним. Зокрема, у 2018 році було ухвалено вісім нормативно-правових актів у сфері забезпечення гендерної рівності, у 2019 - 11, а у 2020 - 22.
"Це свідчить про те, що більше деталізується таке нормативно-правове забезпечення, ухвалюється більше актів центральних органів виконавчої влади, і це означає, що така робота проводиться абсолютно різними суб'єктами. Тож книжка - саме про ті нормативно-правові акти, які дають нам змогу працювати у напрямі забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків", - зазначила Левченко.
Урядовий уповноважений зауважила, що в книжці зібрані документи, пов'язані з суспільно-політичною сферою, виборчим кодексом, державною службою, службою в органах місцевого самоврядування, громадськими організаціями, соціально-економічною сферою, освітою, комунікаціями та інформаційною політикою, забезпеченням гендерної рівності в секторі безпеки та оборони, протидією гендерно обумовленому насильству і насильству за статевою ознакою, у тому числі домашньому, протидією торгівлі людьми, забезпеченням рівних прав і можливостей жінок і чоловіків на доступ до правосуддя, регіональною політикою.
Левченко додала, що книжка призначена для політиків, управлінців, державних службовців, депутатів, фахівців органів місцевого самоврядування, ЗМІ, громадських організацій, міжнародних організацій, науковців.