Інтерфакс-Україна
13:39 08.02.2021

Суд залишив без руху позов екс-акціонера ПриватБанку Боголюбова щодо повернення йому 33,25% акцій

2 хв читати
Суд залишив без руху позов екс-акціонера ПриватБанку Боголюбова щодо повернення йому 33,25% акцій

Господарський суд міста Києва 8 лютого задовольнив клопотання ПриватБанку та залишив без руху позов екс-акціонера банку Геннадія Боголюбова щодо повернення йому 33,25% акцій фінустанови з огляду на відсутність у позовній заяві всіх необхідних реквізитів, повідомив юридичний радник ПриватБанку Андрій Пожидаєв.

"У рамках засідання було встановлено, що позивач подав позовну заяву з певними порушеннями, а саме не вказав усі необхідні реквізити (...) Суд ухвалив рішення залишити заяву без руху, надати позивачеві десять днів із сьогоднішнього дня на усунення цих недоліків", - повідомив він під час брифінгу в понеділок.

Юридичний радник додав, що в разі, якщо позивач не усуне недоліків протягом десяти днів, позовна заява залишиться без розгляду.

За словами Пожидаєва, банк має кілька аргументів, які повністю виключають повернення акцій Боголюбову, зокрема "банківський" закон №590-IX, який забороняє вимагати акції у держави. Окрім того, на момент подання позову минуло понад три роки з моменту націоналізації, і, відповідно, збіг термін позовної давності.

Як повідомлялося, Боголюбов 15 жовтня 2020 року подав три позови до Господарського суду Києва проти банку, зокрема про незаконність купівлі-продажу його частки акцій.

Відповідачами у зазначеній справі, предметом якої є визнання недійсним договору, є Кабінет Міністрів, ПриватБанк, Укргазбанк, Міністерство фінансів і Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО). Суддею призначено Тетяну Ващенко.

Як повідомлялося, уряд України 18 грудня 2016 року, пославшись на пропозицію НБУ та колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови і влив у його капітал понад 155 млрд грн.

Екс-власники банку вважають здійснену націоналізацію, внаслідок якої вони повністю втратили свої акції, незаконною, тоді як ПриватБанк і держава вимагають від них додаткового відшкодування збитків.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Єрмак про нічну атаку: Замість припинення вогню – вбивства і без тиску на Москву отримуємо смерть наших людей, нинішній тиск недостатній

У КМВА застерегли громадян від необачного поводження з уламками збитих БпЛА

До чотирьох зросла кількість жертв на Київщині, 16 постраждали - ДСНС

Три дитини загинули на Житомирщині через ворожу атаку, ще 12 людей постраждали

Сильні пожежі і пошкоджений будинок внаслідок обстрілу Чернігова та області

Наймасованіший удар з часів Другої світової війни - Семеніхін про атаку РФ на Конотоп

На Дніпропетровщині внаслідок масованої нічної атаки пошкоджено підприємства, будинки та АЗС – Лисак

Окупанти за добу втратили 1020 осіб та 119 од. автотехніки - Генштаб

На Хмельниччині через російський обстріл загинули чотири людини, ще п'ять постраждали - ОВА

У Сумській ОВА спростували російську дезінформацію щодо нібито захоплення Юнаківки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА