14:58 08.02.2021

Зміна клімату могла призвести до появи SARS-CoV-2 - дослідження

2 хв читати
Зміна клімату могла призвести до появи SARS-CoV-2 - дослідження

 Вчені Кембриджського університету, Потсдамського інституту вивчення кліматичних змін та Гавайського університету виявили зв'язок між зміною клімату у Південному Китаї та виникненням SARS-CoV-2 - вірусу, що викликав пандемію COVID-19, йдеться у повідомленні Кембриджського університету.

"Дослідження виявило масштабні зміни типу рослинності у південній китайській провінції Юньнань і прилеглих районах М'янми та Лаосу за останнє сторіччя. Кліматичні зміни, включаючи підвищення температури, сонячного світла та атмосферного вуглекислого газу, які впливають на ріст рослин і дерев, змінили природне місце існування від тропічних чагарників до тропічних саван і листяних лісів. Це створило сприятливе середовище проживання для багатьох видів кажанів, які переважно живуть у лісах", - йдеться у повідомленні.

Дослідження показало, що ще 40 видів кажанів перемістилися до південної китайської провінції Юньнань у минулому столітті разом приблизно із сотнею видів коронавірусу, який переноситься за допомогою них.

Дослідники створили карту рослинності світу, якою вона була століття тому, використовуючи записи температури, опадів і хмарного покриву. Потім вони використовували інформацію про рослинні "вподобання" кажанів у світі для розробки глобального розподілу кожного виду на початку 1900-х років.

За даними вчених, переселення кажанів до інших районів призвело до нових взаємодій між тваринами та вірусами, унаслідок чого шкідливіші віруси передавалися або еволюціонували. Світова популяція кажанів є "резервуаром" для приблизно 3 тис. різних типів коронавірусу, причому кожен вид цих тварин є носієм у середньому 2,7 типів коронавірусу - більшість із них не проявляють симптомів.

"Збільшення кількості видів кажанів у конкретному регіоні, викликане зміною клімату, може збільшити ймовірність того, що там присутній, передається або розвивається шкідливий для людини коронавірус", - йдеться у повідомленні.

Більшість коронавірусів, які переносяться кажанами, не можуть передаватися людині. Але декілька коронавірусів, які, як відомо, заражають людей, дуже ймовірно, походять від кажанів, зокрема три, які можуть призвести до людських жертв: близькосхідний респіраторний синдром, а також тяжкий гострий респіраторний синдром SARS-CoV-1 і SARS-CoV-2, стверджують вчені.

Зазначається, що регіон, ідентифікований дослідженням як гаряча точка для зумовленого кліматом збільшення видового багатства кажанів, також є домом для панголінів (ящерів - ІФ), які, як передбачається, виступали як проміжні господарі для SARS-CoV-2.

Крім того, дослідження показало, що за останнє сторіччя зміна клімату також призвела до збільшення кількості видів кажанів у регіонах навколо Центральної Африки та розкиданих ділянок у Центральній та Південній Америці.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Україна підписала контракти на поставку до кінця 2021 року 42 млн доз вакцин від коронавірусу

Третина дорослих українців не вживають алкоголь взагалі, ще третина п'ють менше одного разу на місяць

В Україні для гарантування безпеки учасників акцій 8 травня залучать 2 тис. правоохоронців, 9 травня - понад 11 тис.

Зеленський підписав указ про надання Індії гуманітарної допомоги

Байден впевнений, що йому вдасться провести зустріч із Путіним цього літа

Кулеба обговорив із директором БДІПЛ ОБСЄ Мекаччі порушення прав людини на тимчасово окупованих територіях України

СБУ запобігла контрабанді в Україну комплектуючих до автоматичної зброї з однієї з європейських країн

У деяких випадках можна вакцинувати від COVID-19 тих, хто спільно проживають з представниками цільових груп

У Непалі погіршується ситуація з COVID-19, система охорони здоров'я перевантажена

У Києві створили електронну мапу пунктів вакцинації від COVID-19

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА