Інтерфакс-Україна
08:08 09.02.2021

Мінськ має намір вимагати у Латвії видачі екс-претендента на пост президента Цепкала

2 хв читати
Мінськ має намір вимагати у Латвії видачі екс-претендента на пост президента Цепкала

Слідчий комітет Білорусі ініціює екстрадицію з Латвії екс-претендента на пост президента країни Валерія Цепкала, повідомив телеканал "Білорусь-1" у понеділок.

"СК направив документи до Генпрокуратури про ініціювання питання перед Латвією про екстрадицію Валерія Цепкала. Фігурант обвинувачується у низці корупційних злочинів та отриманні хабарів в особливо великому розмірі", - йдеться в повідомленні.

У Слідчому комітеті додали, що раніше Генпрокуратура звернулася в Мін'юст Польщі з проханням про взяття під варту і видачі засновників визнаного в Білорусі екстремістським телеграм-каналу NЕХТА Степана Путила і Романа Протасевича для притягнення до кримінальної відповідальності.

14 липня минулого року Центрвиборчком не зареєстрував Цепкала кандидатом у президенти, пояснивши рішення нестачею достовірних підписів виборців за його висунення. Цепкало оскаржив відмову в реєстрації у Верховному суді, але той відхилив скаргу. Пізніше він виїхав за межі країни через побоювання бути затриманим. У середині серпня стало відомо, що стосовно Цепкала в Білорусі порушено кримінальну справу про отримання хабара, він оголошений у розшук у Білорусі та Росії.

У листопаді 2020 року Комітет держбезпеки Білорусі вніс засновників телеграм-каналу NЕХТА Путила і Протасевича до переліку організацій і фізичних осіб, причетних до терористичної діяльності. Їм інкриміновано злочини за низкою статей КК, зокрема організація масових заворушень, умисні дії, спрямовані на збудження соціальної ворожнечі і ворожнечі за ознакою іншої соціальної приналежності, вчинених групою осіб.

Генпрокуратура республіки, маючи інформацію про те, що Путило і Протасевич перебувають у Варшаві, звернулася в Мін'юст Польщі з проханням про взяття їх під варту і видачу для притягнення до кримінальної відповідальності.

У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають акції протесту проти підсумків виборів президента. Переможцем оголошений чинний глава держави Лукашенко, який займає цей пост з 1994 року. Опозиція вважає результати виборів сфальсифікованими. Протестувальники вимагають відставки Лукашенка, звільнення політв'язнів і проведення нових виборів.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Зеленський: Є великий ризик, що Путін справді може почати світову війну

Кабмін затвердив заходи з підвищення рівня енергоефективності будівель органів влади на 2026 р.

Чорноморськ без світла після ударів РФ, є постраждалі, критична інфраструктура працює на генераторах - мер

Кабмін дозволив під час тривалого перебування школярів в укриттях заміняти гаряче харчування на готові продукти з буфету

Сили оборони збили 87 ворожих БПЛА, зафіксовано влучання 22 дронів на 12 локаціях

Кабмін запровадив фінансову підтримку провідних українських наукових видань

Внаслідок російських обстрілів і дронових атак на Херсонщині загинули двоє людей, восьмеро поранені

Кабмін погодив проект по внесенню до реєстру громади відомостей про місце проживання постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи

Генштаб зафіксував впродовж доби 217 бойових зіткнень

Кабмін пропонує встановити відповідальності за порушення безпеки здоровʼя працівників у вибухонебезпечному середовищі

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА