11:57 09.02.2021

У ЗСУ очікують постачання військової продукції на суму понад 10 млрд грн - Таран

2 хв читати
У ЗСУ очікують постачання військової продукції на суму понад 10 млрд грн - Таран

Виконання державного оборонного замовлення у 2020 році дасть змогу Збройним силам України цього року отримати військову продукцію на суму понад 10 млрд грн, заявив міністр оборони України Андрій Таран.

"Здійснені у 2020 році замовлення, відповідно, підписані контракти вже дають змогу Збройним силам України отримати цього року 10 млн штук боєприпасів. Із них 3300 ракетно-артилерійських систем, 2700 приладів розвідки та спостереження, понад 320 автомобілів, понад 60 бронетранспортерів і броньованих машин, близько чотирьох десятків безпілотних авіаційних комплексів, а також шість літаків", - заявив Таран, повідомила прес-служба Міноборони.

За словами глави оборонного відомства, "виробництво озброєння має тривалий виробничий цикл, а високотехнологічні комплекси виготовляються понад один рік. Відповідно, профінансувавши та підписавши ще минулого року контракти на суму понад 10 мільярдів гривень, Міністерство оборони України забезпечило партнерів обіговими коштами, що, у свою чергу, з початку року гарантувало безперебійну роботу десятків підприємств оборонно-промислового комплексу, серед яких ДККБ "Луч", ДП ХКБМ ім. О Морозова, ДП "Іскра" та інші".

Як поінформував Таран, планування заходів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення відбувалося ще у 2020 році за чинним на той час законодавством. Процедури закупівлі за чинними контрактами поки що тривають відповідно до попереднього законодавства.

Водночас "наразі триває процес формування нормативно-правової бази для забезпечення виконання норм нового закону "Про оборонні закупівлі" та здійснення переходу на планування заходів та бюджету".

"Міноборони бере активну участь у відпрацюванні нормативно-правової бази для забезпечення реалізації норм закону "Про оборонні закупівлі". Процес узгодження нормативно-правових актів завершується. У визначені в указі президента України терміни вони будуть розглянуті та ухвалені урядом", - зазначив глава оборонного відомства.

Таран уточнив, що у 2021 році увага Міністерства оборони фокусуватиметься на адаптації механізму закупівель військової продукції під вимоги закону України "Про оборонні закупівлі". Положення цього закону запроваджують нові конкурентні і прозорі процедури закупівлі озброєння й військової техніки та іншої оборонної продукції. Окремі закриті закупівлі без винятків передбачають конкурентні процедури, а пропозиції виробників проходитимуть розгляд міжвідомчих комісій та отримають максимально можливе інформування суспільства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ заочно повідомила про підозру російському співаку-пропагандисту "Шаману"

В столиці фіксується високий рівень забрудненості повітря

Невеликий сніг у східних, Сумській та Дніпропетровській областях у середу, на заході країни – 5-10° тепла

Повітряні сили ЗСУ: минулої ночі збито 6 крилатих ракет та 133 ворожих БпЛА

Чисельність населення на підконтрольній території України сягає близько 31,5 млн людей

Кількість постраждали внаслідок ворожого обстрілу Херсону 24 лютого зросла до шести осіб

Франція пропонує Європі розширити свій ядерний щит, розмістивши ядерну зброю в Німеччині

Якщо перемир'я не буде дотримано, це буде найкращим доказом несерйозності Росії – Макрон

Через нічний ворожий авіаудар по Дергачах постраждали 4 жінки – Синєгубов

Окупанти обстріляли дев'ять населених пунктів Запорізької області

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА