11:57 09.02.2021

У ЗСУ очікують постачання військової продукції на суму понад 10 млрд грн - Таран

2 хв читати
У ЗСУ очікують постачання військової продукції на суму понад 10 млрд грн - Таран

Виконання державного оборонного замовлення у 2020 році дасть змогу Збройним силам України цього року отримати військову продукцію на суму понад 10 млрд грн, заявив міністр оборони України Андрій Таран.

"Здійснені у 2020 році замовлення, відповідно, підписані контракти вже дають змогу Збройним силам України отримати цього року 10 млн штук боєприпасів. Із них 3300 ракетно-артилерійських систем, 2700 приладів розвідки та спостереження, понад 320 автомобілів, понад 60 бронетранспортерів і броньованих машин, близько чотирьох десятків безпілотних авіаційних комплексів, а також шість літаків", - заявив Таран, повідомила прес-служба Міноборони.

За словами глави оборонного відомства, "виробництво озброєння має тривалий виробничий цикл, а високотехнологічні комплекси виготовляються понад один рік. Відповідно, профінансувавши та підписавши ще минулого року контракти на суму понад 10 мільярдів гривень, Міністерство оборони України забезпечило партнерів обіговими коштами, що, у свою чергу, з початку року гарантувало безперебійну роботу десятків підприємств оборонно-промислового комплексу, серед яких ДККБ "Луч", ДП ХКБМ ім. О Морозова, ДП "Іскра" та інші".

Як поінформував Таран, планування заходів із закупівлі товарів, робіт і послуг оборонного призначення відбувалося ще у 2020 році за чинним на той час законодавством. Процедури закупівлі за чинними контрактами поки що тривають відповідно до попереднього законодавства.

Водночас "наразі триває процес формування нормативно-правової бази для забезпечення виконання норм нового закону "Про оборонні закупівлі" та здійснення переходу на планування заходів та бюджету".

"Міноборони бере активну участь у відпрацюванні нормативно-правової бази для забезпечення реалізації норм закону "Про оборонні закупівлі". Процес узгодження нормативно-правових актів завершується. У визначені в указі президента України терміни вони будуть розглянуті та ухвалені урядом", - зазначив глава оборонного відомства.

Таран уточнив, що у 2021 році увага Міністерства оборони фокусуватиметься на адаптації механізму закупівель військової продукції під вимоги закону України "Про оборонні закупівлі". Положення цього закону запроваджують нові конкурентні і прозорі процедури закупівлі озброєння й військової техніки та іншої оборонної продукції. Окремі закриті закупівлі без винятків передбачають конкурентні процедури, а пропозиції виробників проходитимуть розгляд міжвідомчих комісій та отримають максимально можливе інформування суспільства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

СБУ затримала помічника нардепа Шуфрича, який фінансував Росгвардію в Криму

Біля Дніпра дві пожежі після ракетного удару РФ, пошкоджений інфраструктурний об'єкт - ОВА

Боррель: Ми повинні дістати Patriot з ангарів, де вони стоять "про всяк випадок", і передати їх Україні

Сирський і головком Об'єднаних сил НАТО в Європі Каволі обмінялися думками щодо тактичної ситуації на полі бою

Останній дзвоник у школах Києва пролунає 31 травня

ЗСУ знищили низку об'єктів на військовому аеродромі в Джанкої - ГУР

Ворог намагається захопити Часів Яр, закидає місто КАБами й не зважає на свої втрати - ОСУВ "Хортиця"

Найближчі дні в Україні будуть прохолодними та дощовими, в суботу подекуди нічні заморозки

Армія РФ завдала ракетного удару по Дніпровському району, є постраждалі, зафіксовано загоряння - голова ОВА

Кулеба - союзникам: Системи Patriot і SAMP/T потрібні вже сьогодні для порятунку життя людей і економіки

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА