15:31 11.02.2021

Раді пропонують скасувати штрафи за порушення закону про використання державної мови у сфері обслуговування

1 хв читати
Раді пропонують скасувати штрафи за порушення закону про використання державної мови у сфері обслуговування

Група народних депутатів пропонує вилучити із закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" положення про порядок накладення штрафів на суб'єкти господарювання за порушення закону про застосування державної мови у сфері обслуговування.

Відповідний законопроект №4638 про внесення змін до ст. 57 закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної" зареєстрований у Верховній Раді.

Як наголошується у пояснювальній записці до законопроекту, Венеціанська комісія у 2011 та 2017 роках наголошувала, що "використання та захист мов є і залишається в Україні складною та дуже делікатною проблемою", і що "баланс між регіональною мовою та/або мовою національної меншини та захистом української мови як державної, включаючи специфічну ситуацію з російською мовою, продовжує залишатися серйозним викликом для влади України".

Згідно з роз'ясненнями у пояснювальній записці, накладення штрафів на суб'єкти господарювання за такі правопорушення не є світовою практикою, оскільки такі дії в сфері обслуговування населення є прикладом надмірного втручання держави у діяльність суб'єктів господарювання, а також створюють додаткові перешкоди для розвитку господарської діяльності в Україні.

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА