15:38 11.02.2021

Кремінь проти ініціативи депутатів щодо скасування штрафів за порушення мовного законодавства

1 хв читати
Кремінь проти ініціативи депутатів щодо скасування штрафів за порушення мовного законодавства

 Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь виступає категорично проти ініціатив деяких депутатів Верховної Ради, які ініціюють скасування штрафів за порушення закону "Про забезпечення функціонування української мови як державної", повідомляє його прес-служба.

"Я виступаю категорично проти ініціатив окремих парламентарів, які в будь-який спосіб хочуть зробити зі штрафів якусь таку велику біду, яка насувається на Україну. Більше того, з’являються історії про так званих мовних інспекторів, яких насправді не існує. Держава, яка відповідно до Конституції гарантує розвиток і функціонування державної мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, повинна мати дієві інструменти покарання злісних порушників прав громадян", - сказав Кремінь.

У повідомленні прес-служби мовного омбудсмена зазначається, що, що згідно зі ст.57 "мовного закону", яка вже почала діяти, уповноважений може накласти штраф тільки в тому випадку, якщо на вимогу усунути порушення отримано відмову, й таке порушення фіксується повторно впродовж року.

"Станом на сьогодні я як уповноважений не наклав жодного штрафу, як і не зафіксував жодного злісного порушника, який уперто та системно порушував би права громадян України. Всі надіслані нами на адресу фізичних чи юридичних осіб вимоги, зокрема за результатами проведених заходів державного контролю, про усунення порушень мовного законодавства, було виконано", - зазначив Кремінь.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА