Інтерфакс-Україна
20:49 11.02.2021

ДБР повідомило перші підозри у справі про вибухи військових складів у Сватовому

2 хв читати
ДБР повідомило перші підозри у справі про вибухи військових складів у Сватовому

Слідчі Державного бюро розслідувань 8 і 10 лютого повідомили про підозру двом військовослужбовцям Збройних сил України за невжиття заходів зі збереження ввіреного їм військового майна в зв'язку з пожежею, що сталася 29 жовтня 2015 р в м.Сватове (Луганської обл.) на польових складах сил АТО, де зберігалося близько 3 тис. тонн боєприпасів.

"За даними слідства, в 2015 році двоє командирів реактивних артилерійських батарей допустили розташування техніки поблизу польового артилерійського складу боєприпасів поблизу м. Сватове Луганської області з грубими порушеннями керівних військових документів", - повідомляє прес-служба ДБР у четвер.

Надалі, в результаті виниклої пожежі на складі РАО через диверсію невстановлених осіб, частина неналежним чином розміщеної військової техніки була знищена попаданням боєприпасів, які здетонували через пожежу.

В результаті були зірвані заходи щодо забезпечення постійної бойової готовності підлеглих підрозділів, а державі завдано збитків на суму понад 15 млн грн.

Також у результаті вибухів боєприпасів загинули 3 військовослужбовців і 1 цивільна людина, була знищена техніка, а також проводилася евакуація місцевих жителів.

"Таким чином, особи підозрюються в недбалому ставленні до військової служби в умовах особливого періоду (ч. 3 ст. 425 КК України). У разі доведення провини їм загрожує позбавлення волі на строк до 7 років. Досудове розслідування триває", - йдеться в повідомленні.

У Бюро додали, що слідчими ДБР вживаються вичерпні заходи щодо встановлення та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до настання негативних наслідків, пов'язаних із втратами військового майна під час вибухів на польовому складі в Сватовому.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна працює над гарантіями безпеки у коаліції охочих та у двосторонньому форматі з партнерами - Єрмак

ДБР розслідує загибель прикордонника на Волині, біля тіла виявлено зброю

Італійський суд відклав слухання щодо екстрадиції підозрюваного у справі "Північних потоків" до 9 вересня - ЗМІ

Зеленський і Макрон узгодили позиції щодо гарантій безпеки, оборонної підтримки та руху України до ЄС

Чехія у 2026–2030 роках щороку виділятиме понад 40 млн євро в межах програми відновлення України

Українські рятувальники проходять зовнішню переатестацію INSARAG у Польщі - ДСНС

Речник МЗС Тихий на погрози Путіна: РФ не перемагає, треба серйозно посилити на неї тиск

Європа готова надати гарантії безпеки Україні у день підписання мирної угоди – Макрон

Зеленський: Франція та інші країни хочуть наблизити мир, поки не бачимо цих сигналів від РФ

Суди переважно стають на бік громадян, які не можуть податись на єВідновлення через втрату документів – нардеп Шуляк

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА