Інтерфакс-Україна
19:25 15.02.2021

В Україні почалося практичне навчання мобільних бригад для імунізації від COVID-19 вакцинами Pfizer/BioNTech і AstraZeneca

2 хв читати
В Україні почалося практичне навчання мобільних бригад для імунізації від COVID-19 вакцинами Pfizer/BioNTech і AstraZeneca

В Україні з 15 лютого розпочався другий етап навчання серед мобільних медичних бригад, які будуть проводити вакцинацію від COVID-19 - практичне навчання мобільних бригад для імунізації від COVID-19 вакцинами Pfizer/BioNTech і AstraZeneca, повідомляє Центр громадського здоров'я (ЦГЗ).

Відповідно до прес-релізу ЦГЗ, який проводить тренінги спільно з Бюро ВООЗ в Україні, перший етап - онлайн-тренінги - деякі з членів мобільних бригад вже пройшли.

До кінця тижня практичні заняття пройдуть як мінімум по дві мобільні бригади з кожної області.

"Одна мобільна бригада з області вивчить спосіб використання, введення і особливості роботи з вакциною Pfizer / BioNTech, друга - з AstraZeneca. Це дозволить оперативно запустити процес імунізації проти COVID-19 у всій Україні, як тільки доставлять вакцину", - уточнює ЦГЗ.

Під час навчання медпрацівники отримають, зокрема, рекомендації з консультування до і після вакцинації, інформацію про те, як вводити вакцину (для кожного виробника окремо), як розраховувати потребу у вакцині і ін'єкційних матеріалах, як безпечно утилізувати використані ін'єкційні матеріали.

Також медпрацівники отримають інформацію про надання екстреної невідкладної допомоги в разі потреби.

Мобільна бригада складатиметься з лікаря, двох медсестер, реєстратора і водія.

Як повідомлялося, згідно з дорожньою картою, на всіх етапах вакцинальної кампанії проти COVID-19 в Україні буде створено близько 600 мобільних бригад. Нині в Україні вже сформовано близько 350 мобільних бригад.

МОЗ планує почати вакцинацію проти COVID-19 з використанням двох вакцин - виробництва Pfizer/BioNTech (117 тис. доз, які будуть отримані в рамках механізму COVAX) і AstraZeneca (1 млн доз за прямими закупівлями за кошти державного бюджету та 2,2-3,7 млн доз, отриманих у рамках COVAX).

Вакцина AstraZeneca - це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською компанією AstraZeneca. Ця вакцина повинна вводитися двома дозами з інтервалом у 28 днів. Вакцина може зберігатися до шести місяців при температурі від +2 до +8С.

Вакцина Pfizer-BioNTech - це мРНК-вакцина, розроблена німецькою біотехнологічною компанією BioNTech спільно з американським фармакологічним концерном Pfizer. Дві дози вакцини вводяться з інтервалом у 21 день. Вакцина вимагає температури зберігання не менше -70 C, після розморожування може зберігатися 5 днів при температурі +2 до +8 С.

У рамках глобальної ініціативи COVAX Україна отримала підтвердження про постачання 16 млн доз вакцини різних виробників.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Окупанти втратили 118 військових на Покровському напрямку - Генштаб

Сили оборони відбили з початку доби 112 ворожих атак - Генштаб

Келлог спростував нібито обіцянку Лукашенку обмежити удари ЗСУ по РФ: це обумовлено взаємними діями Москви

ГУР завдало удару по нафтопереробному заводу "Саратоворгсинтез" у Саратовській області РФ — Генштаб

Генштаб ЗСУ підтвердив ураження корпусу Іжевського заводу "Купол" у РФ після удару СБУ

В межах ініціативи Bring Kids Back UA повернули двох українських підлітків із окупованих територій — Єрмак

В Офісі Президента відбулася зустріч із делегацією ОБСЄ щодо підтримки України

Глави МЗС України та Німеччини відвідали Одеський порт, обговорили наслідки ударів РФ, ППО та продовольчу безпеку

Мирна мешканка постраждала внаслідок атаки російського дрона на Купʼянщині — прокуратура

РФ ймовірно стратила українського полоненого — Омбудсман

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА