Інтерфакс-Україна
08:55 16.02.2021

У Білорусі повідомили про обшуки у журналістів і правозахисників

2 хв читати
У Білорусі повідомили про обшуки у журналістів і правозахисників

Обшуки тривають з ранку вівторка у керівників Білоруської асоціації журналістів (БАЖ), журналістів та правозахисників у всій Білорусі.

Співробітники міліції прийшли до голови БАЖ Андрія Бастунця і заступника голови Олега Агеєва. "Андрія Бастунця забрали співробітники ГУВС Мінміськвиконкому, як вони представилися", - йдеться в повідомленні телеграм-каналу асоціації.

Вдома у Бастунця обшук не проводили, але зроблять це в офісі БАЖ. За словами дружини Бастунця, співробітники міліції поводилися коректно. На питання про причини обшуку вони не відповіли.

Також у БАЖ повідомили, що вранці у вівторок невідомі ломляться у двері до заступника голови БАЖ Бориса Горецького.

Крім того, співробітники ОМОН приїхали вранці 16 лютого до будинку журналістки-фрілансера з Гомеля Лариси Щирякової, повідомляє незареєстрований в Білорусі правозахисний центр "Весна". За попередніми даними, обшук проводиться у рамках кримінальної справи за статтею "вбивство співробітника органів внутрішніх справ". Обшук проводиться і у гомельського журналіста Анатолія Готовчиця.

Крім того, обшуки проводять у членів Могильовського відділення "Весни" Олексія Колчина і Бориса Бухеля, координатора кампанії "Правозахисники проти смертної кари в Білорусі", правозахисника "Весни" Андрія Полуда, керівника Мозирського відділення "Весни" Володимира Телепуна, керівника Світлогорського відділення "Весни" Олени Маслюкової. Також у Могильові прийшли з обшуком до журналіста-фрілансера Олеся Буракова-молодшого.

Повідомляється, що обшуки проводяться також і співробітниками відділів з боротьби з організованою злочинністю.

Білоруська асоціація журналістів - неурядова громадська організація, метою якої є захист прав журналістів і свободи слова. Утворена в 1995 році, в 2006 році пройшла державну перереєстрацію.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Масштабну лісову пожежу ліквідовано на Донеччині - ДСНС

Зеленський нагородив почесною відзнакою "За мужність і відвагу" 19 окрему Південнобузьку бригаду радіо- і радіотехнічної розвідки особливого призначення ПС ЗСУ

Зеленський нагородив почесною відзнакою "За мужність і відвагу" 225 зенітний ракетний полк Повітряних Сил Збройних Сил України

Зеленський: Є домовленість про обмін з РФ 1 200 людей

Росіяни знов вдарили по Херсону керованими авіабомбами в районі автомобільного мосту — ОВА

Кількість загиблих внаслідок удару РФ по Краматорську зросла до 4 людей – ДСНС

У найближчі дні в Україні збережеться спекотна погода, у східних та західних областях – короткочасні дощі, місцями грози

Двоє людей загинули та 11 поранено на Херсонщині через російські обстріли – поліція

В Мінкультури обговорюють створення професійної спільноти театральних критиків

УЧХ надав першу допомогу 6 постраждалим від влучення ворожої ракети у Миколаєві

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА