Інтерфакс-Україна
11:09 16.02.2021

Венедіктова просить ВР підтримати законопроект про врегулювання процедури заочного арешту для розгляду в судах "справ Майдану"

2 хв читати
Венедіктова просить ВР підтримати законопроект про врегулювання процедури заочного арешту для розгляду в судах "справ Майдану"

Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова закликає народних депутатів підтримати законопроект №2164 про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо вдосконалення окремих положень у зв'язку із здійсненням спеціального попереднього розслідування.

"Справи Майдану" - справа честі для Офісу генпрокурора... Торік ми значно активізували слідство в цих провадженнях. За процесуального керівництва прокурорів повідомлено про підозру 42 особам - це втричі більше, ніж у 2019 році. Серед них 24 працівники органів внутрішніх справ, троє прокурорів, п'ять суддів, десять цивільних осіб", - наводить слова Венедіктової прес-служба Офісу генпрокурора.

Серед перспектив на цей рік, як зазначила генпрокурор, - завершення судового розгляду в суді першої інстанції щодо розстрілів на вул. Інститутській 20 лютого 2014 року.

"З огляду на періодичність судових засідань, ми маємо підстави розраховувати на вирок до кінця 2021 року", - повідомила Венедіктова.

Крім того, за її словами, в планах початок заочних судових процесів стосовно колишнього керівництва країни за події 18-20 лютого 2014 року, а також стосовно тітушків, які на замовлення колишнього керівництва Міністерства внутрішніх справ України викрадали і катували учасників акцій протесту.

"Для цього нам надзвичайно необхідно законодавчо остаточно врегулювати процедуру "заочного засудження", щоб чітко визначити процесуальну категорію міжнародного розшуку і мати можливість повною мірою на практиці застосовувати інститут спеціального досудового розслідування та судового розгляду. Цього тижня Верховна Рада розгляне законопроект №2164 з цього питання. Прошу народних обранців його підтримати", - наголосила генпрокурор.

Вона зазначила, що за рік обрано запобіжні заходи у вигляді тримання під вартою (заочно) стосовно 31 підозрюваного, з яких 25 - колишні правоохоронці, 4 - колишні чиновники, 2 - цивільні особи.

"Підкреслю, слідство всебічно розслідує всі факти злочинів під час Майдану. Це рішення суду, що дають стороні обвинувачення процесуальну можливість розпочати стосовно підозрюваних процедуру екстрадиції та звернутися до суду по дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування. 20 таких дозволів отримано за останній рік. Спеціальне досудове розслідування, іншими словами заочне, тепер здійснюється стосовно 10 колишніх співробітників полку "Беркут", - розповіла Венедіктова.

Офіс генпрокурора також ініціює удосконалення кримінального процесуального законодавства, щоб позбутися численних колізій, які перешкоджають результативнішому розслідуванню та негативно впливають на можливість збору доказів.

"Розгляд кримінальних проваджень у судах занадто тривалий, і це обумовлює украй низьку результативність судового розгляду у вигляді вироків. Але і тут, попри об'єктивні та суб'єктивні перепони - перевантаження судів та процесуальні зловживання, ми маємо йти до головної цілі - покарати всіх винних, щоб перемогли справедливість і закон, які були ідеалами та метою Революції гідності", - підсумувала Венедіктова.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Спроби РФ домогтися скасування авіаційних санкцій натикаються на спротив ЄС через ризики безпеки — ЗМІ

Росіяни за добу здійснили 124 обстріли прикордонних територій Сумщини, пошкоджено житлові будинки та об’єкти інфраструктури – ОВА

Китай припинив імпорт скрапленого газу з США після запровадження 15% мита й натомість наростив закупівлю російського - ЗМІ

Поліцейські затримали двох підлітків, що побили військового у Гідропарку

Аварійно-рятувальні роботи після обстрілу Харкова завершено

Сибіга обговорив з главою МЗС Литви подальші спільні кроки для відновлення миру та безпеки України та всієї Європи

Рубіо і Волц виступають за удар по іранських ядерних об'єктах, Венс і Габбард налаштовані обережніше

Сибіга обговорив з головами МЗС Латвії та Польщі посилення тиску на РФ та зміцнення безпеки України

Рубіо повідомив Рютте, що за відсутності прогресу США відійдуть від "зусиль, спрямованих на посередництво в досягненні миру"

У шорт-листі кандидатів на главу "Укренерго" залишилися чинний керівник та ще два її представники

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА