Інтерфакс-Україна
19:18 16.02.2021

Нардеп Дунда зареєстрував у Раді два законопроекти про реформи сфери містобудування

2 хв читати
Нардеп Дунда зареєстрував у Раді два законопроекти про реформи сфери містобудування

Народний депутат Олег Дунда (фракція "Слуга народу") зареєстрував у Верховній Раді законопроекти про реформу Державної архітектурно-будівельної інспекції та посилення відповідальності за правопорушення у містобудівній сфері.

Відповідні законопроекти №5071 і № 5072 зареєстровані депутатом у Верховній Раді 16 лютого, повідомляє сайт парламенту.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту №5071, якою володіє агентство "Інтерфакс-Україна", документ передбачає введення поетапного держконтролю за процесом будівництва, що проводиться місцевими органами самоврядування. Державний нагляд здійснює центральний орган держвлади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики в сфері будівництва, один із заступників міністра є також головним інспектором державного містобудівного нагляду.

Документ також пропонує розширити коло суб'єктів, що надають сервісні послуги у сфері будівництва за умови їх сертифікації. Крім того, передбачено обов'язкове страхування відповідальності сертифікованих осіб у сфері містобудування (архітекторів, інженерів-проектувальників, технагляду, експертів тощо).

Згідно з положеннями законопроекту, дозвіл на будівництво буде генеруватися при наявності позитивного висновку комплексної експертизи проектної документації, розміщеного в Реєстрі з кваліфікованими підписами експертної організації.

Введення в експлуатацію об'єктів класу СС1 здійснюється на підставі акта готовності об'єкта, складеного після його огляду в присутності замовника, і підписаного інженером технагляду і автором проекту будівництва. У разі об'єктів СС2, СС3 проводиться також реєстрація безкоштовного державного сертифікату про прийняття об'єкта в експлуатацію, який формується після підписання акту готовності підрядником, керівником експертної організації і експертами, страховиком. Зазначені документи також вносяться до Реєстру.

Зі свого боку, законопроект №5072 передбачає збільшення штрафів за порушення законодавства, будівельних норм і правил, зокрема під час планування і забудови територій, порушення правил екологічної безпеки, невиконання законних вимог посадових осіб держбудконтролю і нагляду, а також персоніфікувати відповідальність за зазначені порушення.

Крім того, пропонується встановити адміністративну відповідальність за порушення під час видачі експертних висновків, авторського та технічного нагляду, виконання робіт без кваліфікаційного сертифікату або договору страхування, тощо.

Кримінальна відповідальність передбачається за видачу завідомо неправомірного експертного висновку, порушення виконавцями робіт містобудівної діяльності, нездійснення держконтролю і нагляду, зазначено в пояснювальній записці.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Станом на зараз немає даних про українців серед загиблих чи постраждалих внаслідок аварії в Іспанії

Ворог атакував енергетичну інфраструктуру Одещини, без світла майже 31 тисяча родин - ДТЕК

Шмигаль доручив "Укренерго" збільшити технічні можливості для імпорту та передачі е/е з Заходу на Схід України

УЧХ підтримує людей без світла та тепла

"Альфа" СБУ у 2025 році знищила засоби ППО противника на $4 млрд

В Іспанії зіткнулися два швидкісні поїзди, 21 людина загинула, Київ висловив співчуття

КМІС: Зеленський зберігає високий рівень довіри серед українців, проте нижчий, ніж у Залужного та Буданова

Сирський після виїзду на покровський напрямок: противник намагається нарощувати тиск, ЗСУ тримає стрій

Кадрові рішення в НВМК не потребують окремого погодження з Мінветеранів - держустанова

Внаслідок нічної атаки РФ на Одещину пошкоджено енергетичну та газову інфраструктуру - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА