21:00 16.02.2021

У Національних зборах Франції приступили до затвердження законопроекту проти "сепаратизму"

1 хв читати
У Національних зборах Франції приступили до затвердження законопроекту проти "сепаратизму"

Національні збори Франції у першому читанні ухвалили резонансний законопроект проти "сепаратизму", повідомляють французькі ЗМІ.

"За" проголосували 347 депутатів, 151 - "проти", 65 утрималися.

Законопроект містить десятки статей. Дебати з приводу нього тривали в нижній палаті парламенту 24 години. До нього було внесено 144 поправки.

Документ включає серію заходів, спрямованих, зокрема проти ненависті в мережі. Він, зокрема, зобов'язує релігійні організації оприлюднити дані про великі пожертвування. Законопроект також націлений на те, щоб співробітники держсектора дотримувалися "нейтралітету і секуляризму". Автори вважають, що подібні заходи, зокрема, допоможуть французькій державі знизити вплив на суспільство радикальних релігійних вчень. Особливий інтерес до законопроекту був прикутий після серії атак, здійснених у Франції прихильниками радикального ісламу.

Документ підготували з урахуванням думки президента Франції Еммануеля Макрона, який закликав домогтися того, щоб в країні проповідували ліберальні версії ісламу, сумісні з цінностями Французької республіки.

Очікується, що законопроект на підтримку республіканських цінностей надійде на розгляд Сенату 30 березня.

Критики законопроекту з правих партій вважають, що запропоновані заходи - недостатні і не здатні вирішити проблему поширення радикального ісламу у Франції.

Минулої неділі в Парижі пройшла акція протесту, в якій взяли участь кілька сотень людей, які заявили, що законопроект "підсилює дискримінацію щодо мусульман".

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА