Інтерфакс-Україна
20:18 17.02.2021

НКРЕКП ухвалила підвищення тарифу на передачу е/е "Укренерго" на 7,5% - до 316,08 грн/МВт-год

2 хв читати
НКРЕКП ухвалила підвищення тарифу на передачу е/е "Укренерго" на 7,5% - до 316,08 грн/МВт-год

Нацкомісія, що здійснює регулювання енергетики та комунпослуг (НКРЕКП) на своєму засіданні 17 лютого схвалила підвищення тарифу на передачу електроенергії для ПрАТ "НЕК "Укренерго" з 1 квітня з 293,93 до 316,08 грн/МВт-год або на 7,5%.

"Це схвалення. Усіх запрошуємо до обговорення. Якщо хтось бачить інші джерела або неточності, або якісь можливості щодо оптимізації тарифу, ми з готовністю співпрацюватимемо абсолютно з усіма сторонами. На сьогодні це 316,08 грн/МВт-год", - заявив глава НКРЕКП Валерій Тарасюк.

Згідно з обґрунтуванням про схвалення проекту відповідної постанови НКРЕКП, підставою для підвищення тарифу на передачу е/е для НЕК "Укренерго" на 2021 рік стало включення в його структуру додатково 1,495 млрд грн витрат на виплату відсотків з 10,25 млрд грн кредитів держбанків, залучених оператором системи передач (ОСП) для розрахунків з ДП "Гарантований покупець" ("ГарПок").

Водночас Нацкомісія відмовилася включити в тариф, за пропозицією "Укренерго", 11,350 млрд грн дефіциту коштів у 2021 році на фінансову підтримку "ГарПоку" в рамках ПСО для розрахунків із "зеленою" генерацією.

Нацкомісія аргументувала своє рішення тим, що кошти в рамках бюджетної програми "Фінансова підтримка гарантованого покупця для оплати електричної енергії, виробленої з альтернативних джерел" можуть бути включені до Державного бюджету України до кінця 2021 року.

"Поки ми не включаємо як мінімум 20% суми до тарифу "Укренерго", але відсотки я не бачу можливості не включити", - констатував Тарасюк.

Чинний тариф на передачу електроенергії для ПрАТ "ДП "Укренерго" розміром 293,93 грн/МВт-год був встановлений постановою НКРЕКП №2353 від 9 грудня 2020 року.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Українську делегацію в Стамбул очолить міністр оборони Умєров - Зеленський

СБУ відпрацювала сьогодні відразу по 4 військових аеродромах РФ - джерело

Ворог атакував Україні 479-ма засобами повітряного нападу, знешкоджено 385, зафіксовано влучання у 18 локаціях - ПС

СБУ проводить масштабну спецоперацію зі знищення російської бомбардувальної авіації - джерело

Відомо про 12 загиблих і понад 60 поранених через ракетний удар по навчальному підрозділу Сухопутних військ

Двоє загиблих, 559 затриманих у наслідок заворушень футбольних фанів у Франції

Короткочасні дощі, місцями грози очікуються у понеділок у ряді областей України

Дві мирних мешканки постраждали через удар fpv-дрону по Купʼянську - прокуратура

ЦПД щодо зруйнування мостів у Брянській і Курській областях РФ : Кремль може готувати "підґрунтя для зриву перемовин - з іміджевою атакою на Україну як "країну-терориста"

Російські війська вбили херсонку у Дніпровському районі - ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА