20:31 17.02.2021

Єврокомісія схвалила додатковий дворічний контракт на 300 млн доз вакцини Moderna

2 хв читати
Єврокомісія схвалила додатковий дворічний контракт на 300 млн доз вакцини Moderna

Європейська Комісія (ЄК) схвалила у середу другий контракт із фармацевтичною компанією Moderna, який передбачає додаткову закупівлю 300 млн доз вакцини проти COVID-19 від імені держав-членів ЄС, заявила глава ЄК Урсула фон дер Ляєн.

"Сьогодні ми забезпечили собі можливість придбання 300 млн додаткових доз вакцини проти COVID-19, виробленої Moderna, яка вже використовується для вакцинації у Європейському Союзі", - повідомила глава Єврокомісії на прес-конференції у Брюсселі.

За її словами, це наближає Євросоюз до його головної цілі: "якнайшвидше забезпечити всім європейцям доступ до безпечних і ефективних вакцин". Вона зазначила, що "з портфелем, який нараховує до 2,6 млрд доз, ми зможемо надавати вакцини не лише нашим громадянам, а й нашим сусідам та партнерам".

У комюніке Єврокомісії, оприлюдненому щодо цього, зазначається, що контракт передбачає постачання 150 млн доз у 2021 році і можливість придбання додаткових 150 млн доз у 2022 році.

"Новий контракт також передбачає можливість пожертвувати вакцину країнам із низьким і середнім рівнем доходів або перенаправити її до інших європейських країн", - йдеться у повідомленні ЄК.

У документі нагадується, що "європейський портфель вакцин", які виготовлятимуть у Євросоюзі, включає вже підписані контракти з BioNTech/Pfizer, AstraZeneca, Sanofi-GSK, Janssen Pharmaceutica NV, Curevac і Moderna. Цей диверсифікований портфель вакцин забезпечить Європі доступ до 2,6 млрд доз, щойно буде доведено безпеку та ефективність їх усіх.

ЄК вже видала дозволи на комерційне використання у ЄС вакцин: BioNTech/Pfizer 21 грудня 2020 року, Moderna 6 січня 2021 року і AstraZeneca 29 січня 2021 року.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА