Інтерфакс-Україна
11:14 18.02.2021

Законопроект Кабміну про статус НАБУ відкриває можливості для позбавлення його інституційної незалежності - Бюро

2 хв читати
Законопроект Кабміну про статус НАБУ відкриває можливості для позбавлення його інституційної незалежності - Бюро

Законопроект Кабінету Міністрів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у відповідність до вимог Конституції України насправді відкриває можливості для повного перезавантаження інституції та позбавлення її інституційної незалежності, заявляють у прес-службі НАБУ.

"Аналіз проекту закону дає змогу виділити низку ключових загроз, наслідком втілення яких стане втрата реальної можливості НАБУ протидіяти та викривати топ-корупцію в Україні: "Контрольний пакет" голосів у складі конкурсної комісії з відбору директора НАБУ фактично отримує Кабінет Міністрів, який, крім трьох представників від себе, призначає ще трьох зі списку, представленого донорами. Однак остаточне рішення - за Кабміном, вищу ланку якого, нагадаємо, становлять особи, підслідні НАБУ", - йдеться у заяві на сайті НАБУ.

У Бюро також зазначили, що згідно із законопроектом, остаточне рішення щодо складу комісії зовнішнього контролю щодо проведення щорічної незалежної оцінки (аудиту) також повністю віддається уряду.

"Зміна статусу НАБУ - з правоохоронного на центральний орган виконавчої влади зі спеціальним статусом - тягне за собою питання вирішення трудових взаємин зі співробітниками НАБУ, яких відібрано на посади за результатами відкритого конкурсу", - йдеться в заяві.

Так, у НАБУ, вважають, що є ймовірність, що реорганізацію можуть використовувати як привід для зміни кадрового складу Бюро.

"Отже, замість консолідації зусиль у боротьбі з топ-корупцією, ми вкотре стали свідками чергового об’єднання владного ресурсу задля боротьби з НАБУ. Проте все ж не полишаємо сподівань на готовність до конструктивної дискусії, вже у Верховній Раді, та ухвалення зваженого рішення на користь суспільства. Зі свого боку НАБУ готове долучитися до цієї дискусії", - підсумували в Бюро.

Як повідомлялося, 15 лютого законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо приведення статусу Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у відповідність до вимог Конституції України зареєстрований у Верховній Раді.

Згідно з інформацією на сайті парламенту, ініціатором законопроекту №5070 є прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Міністр юстиції Денис Малюська у Facebook заявив, що у схваленому урядом законопроекті про статус НАБУ зазначено, що під час відбору нового директора повноваження директора виконуватиме перший заступник директора Бюро.

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА