19:04 18.02.2021

Зеленський провів нараду стосовно судової реформи в Україні

2 хв читати
Зеленський провів нараду стосовно судової реформи в Україні

Президент України Володимир Зеленський обговорив Стратегію розвитку органів правосуддя та конституційного судочинства на 2021-2023 роки з представниками уряду та парламенту, повідомляє прес-служба президента в четвер.

Зазначено, що головна мета обговорюваної стратегії - встановлення основних напрямів політики та пріоритетів подальшого удосконалення законодавства України про судоустрій, статусі суддів та судочинство у взаємозв'язку та взаємодії з іншими інститутами правосуддя.

"Судова система в Україні на сьогодні є однією з найбільших проблем. Насамперед - для звичайних українців, які не мають надії на справедливість у судах і не відчувають захисту судової системи. Але є й проблеми іншого характеру - як залучення інвестицій, імідж України. На судовій реформі наголошують усі міжнародні партнери України, і нам треба її зробити", - заявив Зеленський.

Учасники наради обговорили законопроект про Вищу раду правосуддя та питання відбору Вищої кваліфікаційної комісії суддів, запуск Суду інтелектуальної власності, який має стати майданчиком для впровадження повноцінного електронного судочинства на базі Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Також було погоджено, що найближчим часом збереться комісія з питань правової реформи при президентові.

Крім того, під час наради її учасники детально обговорили впровадження в Україні інституту суду присяжних.

"Цією законодавчою ініціативою ми насамперед турбуємося про справедливість через залучення людей до правосуддя. Такий суд присяжних підвищує довіру суспільства загалом до судової гілки влади. Реформування судової гілки влади без суду присяжних неможливе", - наголосив президент.

Окрім нього, в нараді взяли участь також віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, міністр юстиції Денис Малюська, заступник керівника Офісу президента Андрій Смирнов, народний депутат, голова комітету Верховної Ради України з питань правової політики Андрій Костін та народний депутат, заступник голови парламентського комітету з питань правоохоронної діяльності, голова комісії з питань правової реформи Сергій Іонушас.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Палата представників США висловилася за зміну статусу Вашингтона з округу на окремий штат

Кулеба обговорив із главою МЗС Канади дестабілізувальні дії Росії

Франція, ймовірно, пройшла пік третьої хвилі COVID-19

Мінська влада відмовила опозиції у проведенні "Чорнобильського шляху"

Двох дітей збила водій на пішохідному переході в Дніпропетровській області, постраждалих госпіталізовано у важкому стані

Росія продовжує постачати заборонене озброєння в ОРДЛО - українська сторона в СЦКК

У Маріуполі впроваджено єдиний електронний квиток у муніципальному транспорті

МЗС України: Висловлювання представників МЗС РФ про оголошення "загальної мобілізації" в Україні - черговий приклад дезінформації

Чехія заявила, що Прагу повинні будуть покинути 63 співробітники посольства Росії

Словаччина висилає трьох співробітників посольства РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА