16:04 19.02.2021

Міноборони України протягом року профінансує створення оперативно-тактичного комплексу "Сапсан"

2 хв читати
Міноборони України протягом року профінансує створення оперативно-тактичного комплексу "Сапсан"

Міністерство оборони України планує підписати контракт на перший дослідний дивізіон оперативно-тактичного ракетного комплексу "Сапсан" у 2021 році, повідомляє управління інформації та преси оборонного відомства у п'ятницю.

"У січні ми побували у Дніпрі, відвідали наші стратегічні підприємства вітчизняної ракетно-космічної галузі - ДП "Південмаш" та ДП "КБ "Південне". Ознайомившись із перспективними розробками у сфері ракетно-реактивного озброєння для Збройних сил України, ми заявили, що готові розширити фінансування української ракетної програми. Тепер переходимо до конкретних кроків", - розповів міністр оборони України Андрій Таран.

За його словами, йдеться про підготовку контракту на виготовлення першої дослідної батареї оперативно-тактичного комплексу, відомого під назвою "Сапсан" або "Грім-2", який розробляється в КБ "Південне".

"Оскільки ступінь готовності всього проекту вже перевищив 80%, маємо зробити останній крок та завершити цю роботу. Розробка вітчизняного оперативно-тактичного ракетного комплексу від КБ "Південне" має найвищий пріоритет, співмірний тому ж ракетному комплексу "Нептун", - розповів Таран.

Як повідомлялося, створення оперативно-тактичного ракетного комплексу для Збройних сил України було віднесено до пріоритетів української ракетно-космічної галузі після анексії РФ у 2014 році Криму в умовах нових загроз територіальній цілісності України.

Згідно з озвученими на початку 2015 року "КБ "Південне" оцінками, ухвалена раніше державна цільова оборонна програма створення БФРК "Сапсан", закрита колишнім керівництвом Міноборони країни у 2013 році, могла бути відновлена на основі ОТРК "Грім" (який відповідає вимогам РКРТ експортний варіант БФРК "Сапсан"). У жовтні 2016 року КБ повідомило про початок робіт із дослідного відпрацювання нового ОТРК, робота над новим озброєнням тривала за рахунок коштів, залучених у зарубіжних замовників.

Вперше ОТРК "Сапсан" був представлений на майданчику танкового ДП "Завод ім. Малишева" (Харків) у 2018 році, після чого брав участь у військовому параді з нагоди Дня незалежності України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА