20:11 19.02.2021

Зеленський підписав указ про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України

2 хв читати
Зеленський підписав указ про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України

Президент України Володимир Зеленський підписав указ №63/2021 "Про конкурс із добору кандидатів для обрання суддею Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) від України", повідомляє прес-служба глави держави.

"Цим документом глава держави затвердив Положення про проведення конкурсу із добору кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України та утворив конкурсну комісію з добору кандидатів. Згідно з указом, конкурсна комісія повинна розмістити у двотижневий строк оголошення про проведення відповідного конкурсу та забезпечити його проведення", - йдеться в повідомленні.

Зазначено, що конкурсна комісія формується з фахівців у галузі міжнародного права, які мають високу кваліфікацію і значний досвід роботи у цій галузі. У свою чергу Міністерство закордонних справ України має забезпечити тестування учасників конкурсу щодо визначення рівня володіння ними офіційними мовами Ради Європи.

Кандидатом для обрання суддею ЄСПЛ від України може бути громадянин України, який має вищу юридичну освіту не нижче ступеня магістра (або прирівняну до неї вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста).

Кандидат також повинен мати досвід роботи у сфері права та/або стаж наукової чи науково-педагогічної діяльності в цій сфері або в галузі захисту прав людини і основоположних свобод не менше ніж 10 років. Необхідно ґрунтовно знати положення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, протоколи до неї та практику ЄСПЛ, а також вільно володіти однією з офіційних мов Ради Європи (англійською або французькою).

Водночас кандидатом не може бути людина, яка на момент подання документів для участі в конкурсі досягла 65 років; визнана судом недієздатною; має хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків судді; має непогашену судимість або до якої протягом останнього року застосовувалося адміністративне стягнення за пов'язане з корупцією правопорушення.

"Конкурс передбачатиме тестування для визначення рівня володіння офіційними мовами Ради Європи, проведення співбесіди та відбір кандидатів", - йдеться в повідомленні.

Так, шляхом відкритого голосування комісія простою більшістю голосів від її складу визначає трьох кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України.

"Про результати конкурсу голова конкурсної комісії інформує президента України та подає список відібраних кандидатів до МЗС України для його подальшого внесення в установленому порядку до Ради Європи. МЗС має внести до Ради Європи список кандидатів для обрання суддею ЄСПЛ від України", - йдеться в повідомленні.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

На Харківщині під час обшуку у голови ОТГ знайдено велику суму незадекларованої готівки, прокуратура відкрила провадження

ВР має намір ухвалити закон, який дасть змогу протягом доби призвати резервістів у разі загострення на сході України

Глава комітету Ради з нацбезпеки Завітневич сподівається на посилення санкцій проти РФ у зв'язку із загостренням ситуації на Донбасі

Китай має намір до червня прищепити від коронавірусу 40% населення

ВООЗ уперше за сім тижнів відзначила зростання темпів заражень COVID-19 у світі

Регулятор вбачає в діяльності "Прямого" проблеми з об'єктивністю і пропаганду

Верховний суд відкрив провадження щодо однієї зі справ про застосування санкцій до телеканалів

У київському метро завершили установку дефібриляторів на 19 станціях

Кучма про смерть першого глави МЗС України Анатолія Зленка: Він не просто любив свою роботу, він - жив нею

На Донбасі на невідомому вибуховому пристрої підірвався військовий автомобіль, постраждали 9 бійців ЗСУ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА