07:41 20.02.2021

Харківські старшокласники вважають основними проблемами дистанційної освіти надмірне навантаження, брак живого спілкування з однолітками і відсутність мотивації

2 хв читати
Харківські старшокласники вважають основними проблемами дистанційної освіти надмірне навантаження, брак живого спілкування з однолітками і відсутність мотивації

Учні 10-11 класів загальноосвітніх установ Харківської області вважають основними проблемами дистанційного навчання надмірне навчальне навантаження, брак живого спілкування з друзями та однокласниками, а також відсутність мотивації для онлайн-навчання.

Як повідомляє прес-служба Харківської облдержадміністрації, про це свідчать результати онлайн опитування старшокласників області.

"Основною проблемою дистанційного навчання учні вважають надмірне навчальне навантаження. Цей варіант відповіді обрали 44% опитаних. 36% визначили основною проблемою брак живого спілкування з друзями та однокласниками. На третьому місці серед відповідей - відсутність мотивації для онлайн-навчання - 34%", - йдеться в повідомленні.

Опитування проводилося з 21 грудня до 10 січня, його передумовою став перехід на дистанційне навчання через пандемію COVID-19.

До проведення опитування були залучені фахівці Центру соціально-гуманітарних досліджень ХНУ імені В.Н. Каразіна. Респондентами анкетування стали учні 10-11 класів закладів загальної середньої освіти Харківської області. Участь в опитуванні взяли всі школи області і міста Харкова. Опитування було анонімне, і всі дані використовувалися тільки в узагальненому вигляді.

Всього участь в опитуванні взяли 9288 учнів (майже 40% від загальної кількості учнів 10-11 класів Харківської області), з них 5449 (59%) дівчат і 3839 (41%) чоловіків. Близько половини опитаних старшокласників (51%) навчаються в загальноосвітніх школах, 29% - в ліцеях, 12% - в гімназіях, 4% - в навчально-виховних комплексах, 4% - у спеціальних школах.

Майже всі респонденти (99%) навчаються в державних школах, у приватних - лише 1% опитаних. 52% опитаних проживають в обласному центрі, місті Харкові, 48% - в інших населених пунктах Харківської області (33% проживають у міських населених пунктах, 15% - у селах).

Подібне анкетування планується проводити двічі на рік - перед зимовими і літніми канікулами.

Крім того, 1 березня в області розпочинається опитування щодо якості харчування в школах регіону. Його також проводитимуть фахівці Департаменту науки і освіти Харківської ОДА спільно зі співробітниками Центру соціально-гуманітарних досліджень ХНУ імені В.Н. Каразіна. До опитування будуть залучені школярі, батьки та педагоги.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА