17:13 23.02.2021

Чернівецька та Івано-Франківська області ввійдуть до "червоної" зони щодо COVID-19, іще сім регіонів - до "помаранчевої"

3 хв читати
Чернівецька та Івано-Франківська області ввійдуть до "червоної" зони щодо COVID-19, іще сім регіонів - до "помаранчевої"

Чернівецька й Івано-Франківська області можуть увійти до "червоної" зони епіднебезпеки, ще сім регіонів - до "помаранчевої", повідомляється на сайті Міністерства охорони здоров'я у вівторок.

Згідно з повідомленням, в Івано-Франківській області перевищуються коефіцієнт виявлення випадків (25,8% за допустимого 20%), рівень госпіталізацій (121,4 на 100 тис. населення за допустимого 60%), епідпорога (197,8% за допустимого 100%). У Чернівецькій області перевищується коефіцієнт виявлення випадків (23,2% за допустимого 20%), рівень госпіталізацій (78,4 на 100 тис. населення за допустимого 60%).

До "помаранчевої" зони ввійдуть Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Луганська й Тернопільська області, де є перевищення за одним показником.

На території решти регіонів діятиме "жовта" зона.

Як повідомлялося, Кабінет Міністрів з 24 лютого впроваджує оновлене карантинне зонування. На території країни, як і раніше, діятимуть чотири рівні епіднебезпеки: "зелений", "жовтий", "помаранчевий" і "червоний".

"Зелений" рівень встановлюватиметься одночасно на всій території України й дасть змогу ослабити карантинні обмеження. Його буде досягнуто, якщо рівень захворюваності на грип і ГРВІ на території не менше ніж 13 регіонів України не перевищуватиме 50% епідпорога, встановленого для регіону. Другий показник - це коефіцієнт виявлення випадків COVID-19 методом ПЛР і на антиген менше ніж 5%.

З 24 лютого на всій території України діятиме "жовтий" рівень епіднебезпеки - це ті обмеження, які діють наразі в країні з деякими послабленнями. Зокрема, закладам громадського харчування буде дозволено працювати на годину довше - до 00:00, відвідування закладів освіти групами понад 20 осіб.

Перехід на "помаранчевий" рівень можливий, коли бодай за одним показником розпочнеться перевищення:

- завантаженість ліжок, забезпечених киснем, у медзакладах для пацієнтів із COVID-19 понад 65%;

- кількість тестувань методами ПЛР і на антиген за останні сім днів на 100 тис. населення менше 300;

- кількість госпіталізацій пацієнтів із підтвердженим і підозрою на COVID-19 упродовж останніх семи днів на 100 тис. населення понад 60;

- коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 методом ПЛР або з визначенням антигена понад 20% (якщо зі 100 протестованих осіб менше 20 будуть із COVID-19, то така ситуація контрольована);

- зростання госпіталізацій упродовж останніх семи днів порівняно з попереднім аналогічним періодом більше ніж 50%.

На "помаранчевому" рівні місцеві органи самоврядування можуть упроваджувати додаткові обмеження.

На "червоний" рівень область переходитиме, якщо є перевищення бодай двох показників упродовж трьох днів поспіль. На цьому рівні впроваджуються жорсткі карантинні обмеження - практично такі самі, як і під час січневого карантину.

Забороняється:

- робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки й замовлень навинос;

- робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів;

- робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;

- робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;

- проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;

- робота закладів культури, крім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Працюватимуть банки, АЗС, ветеринарні магазини, аптеки, всі продовольчі магазини.

"Червоний" рівень в області впроваджуватиме комісія з ТЕБ і НС, обмеження вводяться впродовж 48 годин після його впровадження.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА