Інтерфакс-Україна
13:16 24.02.2021

З 16 липня понад 100 тис. людей повинні будуть підтвердити рівень володіння українською мовою

1 хв читати
З 16 липня понад 100 тис. людей повинні будуть підтвердити рівень володіння українською мовою

 Глава Національної комісії зі стандартів державної мови Орися Демська зазначає, що з 16 липня 2021 року близько 100-150 тисяч громадян України повинні будуть підтвердити рівень володіння державною мовою, склавши відповідний іспит.

"Кількість людей, які на сьогодні мають скласти іспит з 16 липня і підтвердити рівень володіння державною мовою, становить близько 100-150 тис. осіб", - сказала Демська під час публічного звіту про результати діяльності у 2020 році в Києві в середу.

За її словами, планується, що центри для складання тестів на володіння українською мовою будуть як мінімум у кожному обласному центрі, а сертифікат на володіння державною мовою діятиме безстроково.

"Треба розуміти, що закон зворотної дії не має. Усі, хто сьогодні вже працюють і не йдуть на конкурс і не претендують на яку-небудь посаду, а вже на ній перебувають, - вони не складатимуть іспит. Іспит складатимуть лише ті, хто хоче отримати сертифікат із перспективою, що колись обиратиметься на конкурс", - додала Демська.

Як повідомлялося, 16 липня 2021 року набуває чинності норма про те, що кожен претендент на посаду в органах державної влади або місцевого самоврядування має складати іспит на рівень володіння українською мовою відповідно до нових стандартів, розроблених Національною комісією зі стандартів державної мови.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Сили оборони відбили з початку доби 166 ворожих атак - Генштаб

Кількість постраждалих від удару КАБ у Харкові зросла до шести осіб - ОВА

АРМА почала підготовку до повторного конкурсу на управління "Моршинською"

Усіх пацієнтів із пошкодженої лікарні у Харкові переведено до іншого медзакладу – мер

Близько 30 тисяч абонентів залишилися без світла внаслідок ворожих авіаударів по Харкову

Японія продовжить підтримувати Україну у зміцненні енергетичної стійкості – Міненерго

Служба військового капеланства укомплектована на 45% станом на жовтень

Три райони Харкова частково знеструмлені через удари по місту – мер

Координатор системи ООН в Україні запевнив у продовженні підтримки модернізації українського сільського господарства

МЗС України привітало звільнення останніх ізраїльських заручників, утримуваних ХАМАС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА