18:16 25.02.2021

Україна очікує підтримки США в наданні ПДЧ - Кулеба

2 хв читати
Україна очікує підтримки США в наданні ПДЧ - Кулеба

Україна очікує підтримки з боку США в наданні Плану дій щодо членства в НАТО (ПДЧ), повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

"Ми очікуємо допомоги та підтримки США в нашій подальшій взаємодії з НАТО, в нашій інтеграції та наданні нам Плану дій щодо членства союзниками та просуванні до посилення трансатлантичного простору", - сказав Кулеба під час панельної дискусії американського центру CEPA щодо майбутнього українсько-американського стратегічного партнерства в четвер.

Глава МЗС України зазначив, що очікує від нової адміністрації демонстрації лідерства в об'єднанні всіх частин трансатлантичного простору та в посиленні альянсу в глобальному суперництві та боротьбі.

Крім того, він наголосив, що пріоритетом співпраці США і України є безпека. "Темою номер один є подальша й енергійніша взаємодія з Україною на треку безпеки, починаючи від переговорів у "нормандському форматі", де Україна, Німеччина, Франція і Росія проводять переговори, і закінчуючи підтримкою наших Збройних сил і модернізацією наших секторів оборони та безпеки", - пояснив Кулеба.

Міністр зазначив, що хотів би бачити США учасниками "нормандського формату". "Я був би щасливий бачити США в "нормандському форматі"... Якщо ми не можемо гарантувати консенсус наявних членів "нормандського формату" - вважаю, для містера Путіна буде важко прийняти США за столом, - це не означає, що Америка не може зробити те, що вона може. У неї є достатньо повноважень і можливостей, щоб відігравати вирішальну роль у процесі", - вважає Кулеба.

Глава українського МЗС додав, що бачить пріоритетом посилення торгівлі зі США. "Україна має Угоду про асоціацію з ЄС, ми впроваджуємо бізнес-правила ЄС в Україні та створюємо умови для інвестицій і для бізнес-проектів. Багато нових речей відбувається, зокрема в галузі енергетики. Я вважаю, що тут США і Україна можуть створити синергію, щоб справді посилити енергетичну безпеку в Європі. Україна невід'ємна для гарантування енергетичної безпеки Європи, і разом зі США ми можемо зробити багато, і ми можемо створити правильні баланси в регіоні", - наголосив він.

Крім того, Кулеба зазначив, що Україна очікує глибшої співпраці зі США щодо трансформації України, посилення верховенства права, викорінювання корупції.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА