Інтерфакс-Україна
13:26 26.02.2021

Інтерпол відмовляється розшукувати причетних до злочинів у Криму - керівник прокуратури АР Крим і м. Севастополя

2 хв читати
Інтерпол відмовляється розшукувати причетних до злочинів у Криму - керівник прокуратури АР Крим і м. Севастополя

Інтерпол відмовляється здійснювати розшук осіб, причетних до злочинів на території окупованого РФ півострова Крим, заявив керівник прокуратури Автономної Республіки Крим і м. Севастополя Ігор Поночовний.

"Основна проблема, з якою стикаємося ми та правоохоронні органи автономії, зважаючи на ту специфіку, в якій ми працюємо, це блокування порядку здійснення спеціального досудового розслідування. Тому що на сьогодні Кримінально-процесуальний кодекс України дозволяє здійснювати спеціальне досудове розслідування лише стосовно осіб, оголошених у міжнародний розшук", - сказав він під час телемарафону до Дня спротиву окупації Автономної Республіки Крим і м. Севастополя у п'ятницю.

Поночовний пояснив, що для того, щоб суд дав згоду на здійснення спеціального досудового розслідування, необхідно оголосити особу в міжнародний розшук.

"По-перше, процедуру в національному законодавстві прописано абсолютно недосконало, але найбільшою проблемою в цьому випадку є позиція самого Інтерполу, який абсолютно під різними причинами й мотивам відмовляється здійснювати розшук осіб, які причетні до тих чи інших злочинів, скоєних у Криму. Це стосується і військових злочинів, злочинів проти засад національної безпеки, загальнокримінальних злочинів. Тобто абсолютний бойкот будь-яких ініціатив із міжнародного розшуку злочинців, які скоїли злочини в Криму, оголошений Інтерполом. Неофіційно, звісно", - зазначив він.

За словами керівника прокуратури АР Крим і м. Севастополя, не маючи можливості через Інтерпол оголосити в міжнародний розшук цих осіб, немає змоги отримати дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування і заочного засудження цих осіб.

"Минулого тижня у Верховній Раді в першому читанні було проголосовано законопроект про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу щодо вдосконалення механізмів здійснення спеціального досудового розслідування, який значно спрощує бюрократичні процедури, і сподіваємося, що з розблокуванням такого механізму ці справи підуть до суду швидше й у суді також рухатимуться швидше", - зазначив він.

Керівник прокуратури Криму також наголосив, що у справі про засудження Ахтема Чийгоза встановлено 29 осіб, безпосередньо причетних до його переслідування. "З них уже стосовно семи осіб - направлено до суду з обвинувальними актами в порядку спеціального досудового розслідування. Вироків, на жаль, поки що немає. Є труднощі в українських судах зі спеціальним досудовим розслідуванням і заочним засудженням. Осіб, які безпосередньо чинили переслідування, встановлено", - розповів Поночовний.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Україна може не отримати анонсовані Трампом Patriot до весни 2026 року – ЗМІ

Українська делегація прибула до Стамбула

Мешканець Харківщини отримав понад 600 тис. грн з бюджету за псевдоруйнування

ГУР попереджає про можливі провокації з боку РФ у зв'язку з законом щодо НАБУ/САП та закликає до виваженості в оцінках і діях

Поліцейські Херсонщини вивезли з-під обстрілів літню жінку, тіло її померлого сина та ще одну жінку, поранену через підрив на міні

НАБУ завершило слідство за підозрою про заволодіння 9,2 млрд грн ексвласником ПриватБанку Коломойським

Президентка Єврокомісії контактувала з Зеленським щодо закону про НАБУ і САП, попросила український уряд надати пояснення

Завершено слідство у справі голови АМКУ Кириленка

Глава МЗС Ізраілю у Києві зустрівся із президентом Зеленським

Єрмак обгорив із директором Національної розвідувальної організації Туреччини повернення полонених з РФ

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА