Інтерфакс-Україна
20:22 01.03.2021

Глава МВС: Реальних нестикувань у "справі Шеремета" немає

2 хв читати
Глава МВС: Реальних нестикувань у "справі Шеремета" немає

Винуватість або невинуватість фігурантів справи про вбивство журналіста Павла Шеремета має визначити суд присяжних, який розглядає цю справу, наголошує міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков.

"Реальних, м'яко кажучи, нестикувань практично не існує. Це питання віри - як піднесе атакувальна або захисна сторона... Обвинувачі, а слідство вела поліція, виявилися в дивному становищі. Таке відчуття, що в тому, щоб домогтися істини в цьому процесі, зацікавлені тільки слідчі. Ніхто не зацікавлений більше", - сказав Аваков в інтерв'ю телеканалу "1+1" у понеділок.

Він наголосив, що вже кілька місяців суд присяжних розглядає справу щодо трьох обвинувачених. "Не поліція залишає його (Андрія Антоненка - ІФ) під арештом, а присяжні голосують й ухвалюють рішення", - зазначив глава МВС.

Він заявив: "Я проти правосуддя, яке вирішується кількістю людей, що вийшли на вулицю. Я за те, щоб це вирішували професіонали".

За словами Авакова, його думка у цій справі "мало змінювалася" з моменту того, як підозрюваних було затримано.

Як повідомлялося, вранці 20 липня 2016 року в центрі Києва було підірвано машину керівника інтернет-видання "Українська правда" Олени Притули, в якій перебував Шеремет. Журналіст загинув на місці незабаром після вибуху.

Про підозру в убивстві Шеремета повідомлено трьом особам: військовій медсестрі Яні Дугарь, волонтеру та дитячому медику Юлії Кузьменко, а також музиканту та ветерану АТО Андрію Антоненку. Досудове слідство стосовно підозрюваних було завершено 22 травня.

25 серпня Шевченківський райсуд Києва ухвалив рішення, згідно з яким розгляд по суті справи з обвинувачення Антоненка, Дугарь і Кузьменко в причетності до вбивства журналіста Павла Шеремета здійснюватиме суд присяжних.

Кузьменко перебуває під цілодобовим домашнім арештом, на Дугарь покладено особисті зобов'язання, а Антоненка тримають під вартою. Жоден із обвинувачених своєї провини в причетності до вбивства Шеремета не визнає.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Цифрова система в’їзду/виїзду EES запрацювала на кордоні з Румунією

Міноборони вперше закупить універсальні польові тенти для військових — бронековдри на суму 132 млн грн

Детективи НАБУ провели обшуки в центральному апараті Держподатслужби та двох її облГУ

Темпи просування окупантів у 2025 році зросли на 22% порівняно з 2024-м, але їх ресурси не безмежні, – ISW

Директор НАБУ: Нам цікаво, звідки взялися кошти у фізичних і юридичних осіб на заставу за фігурантів операції "Мідас"

РФ терміново активізує роботу в Придністровському регіоні Молдови - джерела

Суд випустив детектива НАБУ Гусарова з-під варти - ЦПК

ДБР розслідує справу щодо можливого впливу фігурантів справи "Мідас" на Бюро, нікого з працівників не відсторонено, стверджують у відомстві

Заяви росіян про "захоплення Сіверська" не відповідають дійсності – ОК "Схід"

Найближчими днями в Україні ще потеплішає, натомість майже скрізь дощі, на сході з мокрим снігом

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА