15:54 02.03.2021

ВРП і КСУ відмовилися погоджувати проекти порядків перевірки декларацій суддів - ЦПК

2 хв читати
ВРП і КСУ відмовилися погоджувати проекти порядків перевірки декларацій суддів - ЦПК

Вища рада правосуддя в понеділок, 1 березня, ухвалила рішення про відмову в узгодженні проектів порядків повної перевірки декларацій і моніторингу способу життя суддів, які розробило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК), повідомляє прес-служба Центру протидії корупції.

Зазначається, що раніше таке саме рішення ухвалили і збори суддів Конституційного суду.

"Вища рада правосуддя та збори суддів Конституційного суду не надали погодження проектів порядків перевірки суддівських декларацій та моніторингу способу життя суддів, які направило їм НАЗК. Це означає, що агентство проводитиме перевірки суддівських статків за загальними процедурами з тими особливостями, що встановлені законом", - ідеться в повідомленні, оприлюдненому у вівторок.

У ньому уточнюється, що необхідність погодження порядків перевірки суддівських декларацій ВРП і Конституційним судом України (КСУ) передбачено в ухваленому в грудні 2020 року закону про відновлення повноважень НАЗК, які було визнано неконституційними свавільним рішенням Конституційного суду в жовтні 2020 року.

"Попри усю критику рішення КСУ Венеціанська комісія відзначила необхідність його імплементації, хоча в парламенту і збереглися широкі межі розсуду, як саме це рішення втілювати в законодавстві. Зокрема, Венеціанська комісія рекомендувала залишити за НАЗК повноваження із перевірки суддівських статків, але запровадити певні запобіжники, наприклад додаткові процедурні гарантії щодо суддів, механізм скарг для них чи регулярне звітування НАЗК до органу суддівського врядування", - наголошують у ЦПК.

Там додають, що закон визначив деякі особливості здійснення процедур перевірки декларацій і моніторингу способу життя щодо суддів, в окремих порядках щодо суддів мали би бути більш детально відображені процедурні питання, як ці особливості реалізуються на практиці.

У законі зазначено, що ці порядки не можуть встановлювати будь-які нові особливості для суддів, якщо такі особливості не зазначені в законі.

"Оскільки ВРП та КСУ відповідного погодження не надали, то агентство може розпочинати перевірки декларацій суддів після завершення встановленого законом місячного строку для такого погодження. Встановлені законом особливості повної перевірки декларацій та моніторингу способу життя суддів є цілком достатніми, аби ризики втручання у суддівську діяльність під час їх проведення були мінімізовані, а рішення КСУ вважалося належно імплементованим відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії", - резюмують у ЦПК.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заступник голови МЗС України Божок заявив про реабілітацію його судом і повернення до дипломатичної діяльності

"ДТЕК Енерго" призначив на 7 травня збори для затвердження умов реструктуризації

Тимошенко звернулася до ЦВК з проханням дозволити проведення зборів ініціативної групи всеукраїнського референдуму з питань землі у форматі онлайн-конференції

Рауль Кастро в п'ятницю покине пост керівника Компартії Куби

Депутати від "Євросолідарності" і "Батьківщини" намагаються скасувати голосування в цілому за законопроект про зміни щодо інституту старост

Макрон і Меркель не пропонували Зеленському нічого, що виходило за рамки інтересів України

Підтримка України міжнародними партнерами призведе до зниження напруженості в українсько-російських відносинах

В Україні у 0,23% вакцинованих від COVID-19 спостерігалися легкі побічні реакції - Ляшко

Зеленська запустила україномовний аудіогід у Версалі

Зеленський: Домовленості "нормандської четвірки", досягнуті у грудні 2019 року, мають бути повністю виконані

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА