19:03 02.03.2021

В.о. директора ДБР: Найближчим часом очікуються результати розслідувань щодо окремих проваджень, де фігурує Тупицький

3 хв читати
В.о. директора ДБР: Найближчим часом очікуються результати розслідувань щодо окремих проваджень, де фігурує Тупицький

В.о. директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Олексій Сухачов заявив, що найближчим часом очікуються результати розслідувань щодо окремих кримінальних проваджень, де фігурує Олександр Тупицький, відсторонений від посади голови Конституційного Суду України.

"Що стосується кримінальних проваджень. Вони справді є у ДБР. Щодо них щодня здійснюється робота слідчих. Перспектива кримінальних проваджень: найближчим часом ми очікуємо результатів завершення за конкретними провадженнями, є певні труднощі за іншими провадженнями", - сказав Сухачов у вівторок на засіданні комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Після завершення розслідування ДБР поінформує про це, додав він.

Як повідомлялося, 27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційним ряд положень Як повідомлялося, 27 жовтня 2020 року КС визнав неконституційною низку положень закону "Про запобігання корупції" та кримінальну відповідальність за декларування недостовірної інформації. Це рішення викликало критику з боку міжнародних партнерів і кредиторів України.

Верховна Рада у відповідь утворила робочу групу щодо виходу з конституційної кризи, підготувала і підтримала законопроекти №4470, що відновлює повноцінну роботу НАЗК, та №4471, що уточнює повноваження НАЗК стосовно суддів, суддів КС, спрямовані на забезпечення дотримання гарантій їхньої незалежності під час адміністративного провадження.

Голову КС Тупицького було викликано повісткою на 28 грудня 2020 року в Офіс генпрокурора для допиту в кримінальному провадженні №12013110060002990 про злочинну організацію колишнього голови Госпсуду Віктора Татькова та його заступника Ємельянова, зареєстрованому в 2013 році, слідство в якому наразі здійснює Управління ДБР у справах Майдану.

29 грудня президент України Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького від посади судді КС терміном на два місяці. У КС у відповідь заявили, що таке рішення ухвалюють на спеціальному пленарному засіданні КС, Зеленський своїм указом вийшов за межі своїх конституційних повноважень, а положення КПК України, на яке посилається указ президента, не поширюються на суддів КС.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило Тупицькому про підозру у завідомо неправдивих показаннях і підкупі свідка.

"Слідчі Державного бюро розслідувань за погодженням з в. о. генерального прокурора повідомили про підозру судді Конституційного Суду України, який здійснює адміністративні функції його голови, 28 грудня 2020 року у вчиненні кримінальних злочинів проти правосуддя, передбачених ч. 2 ст. 384, ст. 386 КК України (завідомо неправдиві показання, поєднані зі штучним створенням доказів захисту, підкуп свідка з метою відмови від надання показань)", - повідомила прес-служба ДБР.

У ДБР також зазначили, що суддя перешкоджає встановленню істини в кримінальному провадженні, в якому він є підозрюваним, зокрема, перешкоджаючи наданню підлеглими документів за запитами органу досудового розслідування та явці осіб за повістками слідчого.

"Більше того, голова КСУ після повідомлення про підозру імітує її невручення, ненабуття статусу підозрюваного, відвідуючи робоче місце. Секретаріат КС фактично перетворено на юридичну фірму його голови, оскільки останній готує, друкує, реєструє, відправляє документи для голови суду, які не мають жодного відношення до конституційного судочинства, а лише пов’язані з його участю в кримінальному провадженні", - наголосили в бюро.

26 лютого Зеленський підписав указ про відсторонення Тупицького з посади судді Конституційного Суду з 28 лютого ще на один місяць.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА