06:47 03.03.2021

Профспілки "ArcelorMittal Кривий Ріг" знову вимагають підвищення зарплати і звернулися до власника компанії, погрожуючи акціями протесту

4 хв читати
Профспілки "ArcelorMittal Кривий Ріг" знову вимагають підвищення зарплати і звернулися до власника компанії, погрожуючи акціями протесту

Комітет первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України (ПО ПМГУ) ПАТ "Криворізький гірничо-металургійний комбінат "ArcelorMittal Кривий Ріг" (Дніпропетровська обл.) знову зажадав від адміністрації підприємства збільшення заробітної плати своїм співробітникам і персоналу дочірніх підприємств.

Як повідомляється у відкритому зверненні профкому до власника ArcelorMittal Лакшмі Міттала, гендиректора компанії Адіті Міттала і гендиректора АМКР Мауро Лонгобарда, переданому агентству "Інтерфакс-Україна" у вівторок ввечері, 2 березня відбулося засідання профкому ПО ПМГУ АМКР за участю в.о. гендиректора, фінансового директора - головного бухгалтера Сергія Плічка, директора департаменту з персоналу АМКР Юлії Чермазович і співробітників цього департаменту, на якому було розглянуто питання підвищення зарплати працівникам підприємства.

За інформацією профспілкового тижневика "Разом-Профінфо" первинної організації профспілки (ППО ПМГУ) АМКР, під час засідання, яке тривало понад дві години, адміністрація підприємства і профком оголосили свої позиції з цього питання.

"Оскільки адміністрацією підприємства не були запропоновані конкретні відсотки підвищення зарплати всім працівникам АМКР, ТОВ "Стіл Сервіс" і ТОВ "Ливарно-механічний завод", профспілковим комітетом було прийнято рішення направити відкрите звернення на адресу власника компанії ArcelorMittal Лакшмі Міттала, гендиректора групи ArcelorMittal Адіті Міттала і гендиректора АМКР Мауро Лонгобарда", - констатується в поясненні профспілкового тижневика.

У самому зверненні наголошується, що згідно колдоговору, перегляд у бік збільшення рівня зарплати на підприємстві здійснюється щорічно індивідуально за результатами роботи за рік у межах фонду, з урахуванням фінансово-економічних та виробничих показників роботи підприємства, відповідно до домовленостей і за погодженням з профкомом. Останнє підвищення зарплат на АМКР було з 1 травня 2019 р.

У заяві уточнюється, що профком неодноразово звертався до гендиректора АМКР з питання підвищення зарплати, з жовтня 2020р були проведені низка зустрічей з адміністрацією підприємства з цього питання.

"19 січня 2021 року на зустрічі з гендиректором Мауро Лонгобардом ми досягли попередньої домовленості про підвищення зарплат працівникам диференційовано. Однак дотепер питання підвищення зарплати всім працівникам менеджментом підприємства не вирішено і з ПО ПМГУ не узгоджено", - констатується в листі.

В результаті затягування процесу підвищення зарплати призвело до зростання соціальної напруги в колективі. При цьому на думку профкому, зростання виробництва і обсягів реалізації, в IV кв-2020 року, отримання прибутку в минулому році і значний стрибок цін на металопродукцію та ЗРС на світових ринках є підставою для підвищення зарплат.

Разом із тим, згідно зі зверненням, менеджмент АМКР запропонував підвищення зарплат тільки для частині працівників. Зі свого боку профком виступає за підвищення зарплати всім працівникам АМКР, а також ТОВ "Стіл Сервіс" і ТОВ "Ливарно-механічний завод", зрівнявши рівень оплати праці із зарплатою аналогічних професій на інших підприємствах галузі.

З огляду на це, профком зажадав у термін до 19 березня 2021 року вирішити питання збільшення фонду оплати праці на 2021 рік і узгодити з профспілковою організацією відсоток підвищення зарплати всім працівникам.

"У разі затягування менеджментом підприємства переговорного процесу і не вирішення питання підвищення зарплати всім працівникам у зазначений період, профкомом ПО ПМГУ АМКР, на підставі ст. 39 Конституції України, буде прийнято рішення про проведення мирних акцій протесту із залученням представників органів державної влади та ЗМІ, про що буде повідомлено у відповідності з вимогами чинного законодавства", - резюмується у зверненні профкому, підписаному її головою Наталією Маринюк.

Як повідомлялося, на конференції трудового колективу 27 березня 2018 року було затверджено вимоги, зокрема, про підвищення зарплати до EUR1 тис. Після цього уповноважений представницький орган найманих працівників АМКР вступив у колективний трудовий спір з адміністрацією. Після того, адміністрація кілька разів підвищила зарплату працівникам, а також змінився гендиректор, ситуація на АМКР нормалізувалася.

"ArcelorMittal Кривий Ріг" - найбільший виробник сталевого прокату в Україні. Спеціалізується на випуску довгомірного прокату, зокрема арматури й катанки.

ArcelorMittal володіє в Україні найбільшим гірничо-металургійним комбінатом "ArcelorMittal Кривий Ріг" і низкою малих компаній, зокрема ПАТ "ArcelorMittal Берислав".

Корпорація Mittal Steel придбала 93,02% акцій ВАТ "Криворіжсталь" на відкритому конкурсі 24 жовтня 2005 року за 24,2 млрд грн за стартової ціни 10 млрд грн, після чого меткомбінат було перейменовано в "Mittal Steel Кривий Ріг", пізніше - в "ArcelorMittal Кривий Ріг".

За даними підприємства, у власності Arcelor Mittal Duisburg GmbH (ФРН) перебуває 95,128% його акцій.

Статутний капітал меткомбінату становить 3 млрд 859,533 млн грн.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Помірне тепло пануватиме на більшій частині України найближчими днями

В Україні стартувала вакцинація від COVID-19 співробітників системи органів МВС

У Києві за добу 1112 нових випадків захворювання на COVID-19, померла 51 людина

Тимошенко про Яворівського: він був із когорти тих, хто стояв біля витоків сучасної української державності

У Львівській області помер чоловік, щеплений напередодні вакциною від COVID-19, у нього були хвороби серця – голова ОДА

Вкрай отруйний "іссик-кульський корінь" застосовують киргизькі медики для лікування коронавірусу

Єнін: Київ відпрацьовує модальності симетричної відповіді Москві у зв'язку з провокацією щодо співробітника генконсульства в Петербурзі

Понад 50 літаків задіяла Росія в навчаннях над акваторією Чорного моря

МЗС назвало провокацією затримання співробітника генконсульства України в Санкт-Петербурзі

Помер письменник і громадський діяч Володимир Яворівський

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА