Інтерфакс-Україна
07:45 04.03.2021

Меркель представила поетапний план зняття в Німеччині обмежень з COVID-19

2 хв читати
Меркель представила поетапний план зняття в Німеччині обмежень з COVID-19

Канцлер Німеччини Ангела Меркель і керівники 16 федеральних земель країни розробили план поетапного скасування обмежень, введених у зв'язку з пандемією коронавірусу.

"Це повинні бути кроки в напрямку відкритості, але водночас вони не повинні стати кроками, які можуть відкинути нас назад", - заявила канцлер журналістам за підсумками наради з регіональними керівниками.

Вона додала: "У Європі є безліч прикладів драматичної третьої хвилі".

Також Меркель пообіцяла, що "весна 2021 року відрізнятиметься від весни річної давності".

Критерієм для зняття обмежень стане кількість виявлених нових інфікованих за тиждень з розрахунку 50 осіб на 100 тис. населення.

Кожен новий з п'яти передбачених планом крок зі зняття обмежень робитиметься кожні 14 днів, якщо регіональні показники інфікування будуть стабільними або знижуватимуться.

Якщо ж показники перевищуватимуть 100 нових випадків захворювання на 100 тис. людей, то процес зняття обмежень буде припинений.

Канцлер інформувала, що з 8 березня для всіх жителів країни стане доступним безкоштовне тестування на коронавірус, скасовуються обмеження на щеплення для людей старше 65 років вакциною AstraZeneca.

Перший крок у рамках реалізації плану вже виконано: з 1 березня відкрилися школи, дитячі сади і перукарні.

Другий крок передбачає відкриття з 8 березня книжкових і квіткових магазинів за умови обслуговування одного клієнта на 10 квадратних метрах.

На третьому етапі, який повинен настати не раніше 8 березня за умови, що нові випадки захворювання складають менше 50 на 100 тис. осіб, можуть знову відкритися музеї, зоопарки і сади, а також роздрібні підприємства площею не менше 10 квадратних метрів на одного клієнта.

До 10 людей можуть займатися безконтактними видами спорту на відкритому повітрі.

Четвертий етап може наступити не раніше 22 березня. Якщо кількість нових інфікованих не перевищуватиме 50 на 100 тис., буде дозволено відкрити ресторани, театри, концертні майданчики, кінотеатри. Люди зможуть займатися безконтактними видами спорту в приміщенні і контактними видами спорту на відкритому повітрі.

Якщо рівень нових виявлених випадків захворювання становитиме від 50 до 100 на 100 тис., то обід на відкритому повітрі буде дозволений тільки за попереднім замовленням.

Перехід до п'ятого етапу зняття обмежень намічений не раніше 5 квітня. Якщо рівень захворюваності залишається нижче 50, то до 50 осіб можуть збиратися на заходи на відкритому повітрі, обмеження на спортивні заходи будуть повністю скасовані.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Трамп схвально відгукнувся про намір Путіна сплатити внесок за членство в Раді миру замороженими активами

Україна та Польща узгодили у Давосі першочергові кроки з підготовки URC-2026

Зеленський сказав, що хотів би укласти угоду – Трамп

У Москві відбувається зустріч посланців Трампа з Путіним - ЗМІ

Припинення атак на енергетичний сектор України і російські нафтобази можуть обговорити на тристоронніх переговорах в АбуДабі - ЗМІ

Кількість постраждалих внаслідок удару ворога по Камишувасі зросла до десяти - ОВА

Україна отримає новий пакет необхідної ППО – Зеленський за підсумками зустрічей в Давосі

Сили оборони відбили з початку доби 196 ворожих атак - Генштаб

Найважча ситуація з енергопостачанням в Києві, Київській та Дніпропетровській областях - Шмигаль

Стерненко став радником міністра оборони з питань підвищення використання БпЛА на фронті - Федоров

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА