09:40 04.03.2021

Інтерес людей до переїзду за кордон заради роботи знизився, найпривабливішою стала Канада - дослідження

2 хв читати
Інтерес людей до переїзду за кордон заради роботи знизився, найпривабливішою стала Канада - дослідження

Канада стала найпривабливішою країною для трудових мігрантів, обійшовши США, свідчать результати спільного дослідження BCG і The Network, що ґрунтуються на даних за 2020 рік.

Згідно з даними дослідження, пандемія COVID-19 серйозно вплинула на ставлення людей до роботи за кордоном. Загалом зацікавленість людей у переїзді заради роботи знизилася, їх почали приваблювати країни, які змогли краще за інших протистояти коронавірусу.

За результатами опитування 209 тис. учасників з 190 країн, проведеного BCG і The Network за участю hh.ru у Росії та кількох країнах СНД, лише близько 50% респондентів готові переїхати до іншої країни заради роботи. Це менше за показники 2014-го і 2018 років, коли проводилися попередні дослідження, що становили 64% і 57% відповідно.

Отже, респонденти практично з усіх країн продемонстрували меншу готовність емігрувати заради роботи.

"Обмежувальна політика у сфері трудової імміграції вже ослабила тенденцію до мобільності, - зазначив старший партнер BCG і один з авторів звіту Райнер Штрак. - Пандемія COVID-19 додала нову змінну, змусивши людей обережніше ставитися до міжнародної релокації. А з розвитком дистанційного формату багато хто відчув, що зможе розвивати кар'єру віртуально, без необхідності переїжджати".

Майже в усіх країнах, яким вдалося переміститися вище в першій десятці найпопулярніших місць роботи, виявлено порівняно невелику кількість заражень коронавірусом. До них належать Канада, Австралія (третє місце серед найпопулярніших напрямків еміграції заради роботи) і Японія (шосте місце). Окрім цього, дві країни з Азійсько-Тихоокеанського регіону, які отримали схвалення світової спільноти за успіхи у сфері охорони здоров'я, - Сінгапур і Нова Зеландія - уперше опинилися в рейтингу.

Занепокоєння щодо боротьби з коронавірусом у Європі призвело до зниження популярності багатьох напрямків еміграції заради роботи. Так, і Німеччина, і Франція опустилися на два рядки в рейтингу BCG і The Network, а Італія і Іспанія випали з першої десятки.

Тоді як дедалі менше респондентів готові емігрувати в іншу країну, вони з ентузіазмом ставляться до роботи на зарубіжну компанію, залишаючись на батьківщині. 57% учасників опитування заявили про переваги дистанційної зайнятості в іноземній компанії, і серед цих респондентів США опинилися на першому місці, відтіснивши Канаду.

Загалом фахівці з індустрії ІТ і цифрових технологій особливо відкриті для віртуального найму: 71% респондентів із досвідом роботи в цифровій сфері або аналітики заявили, що готові працювати в компанії, яка не має фізичної присутності в їхній країні.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

МВС визначило 63 тергромади, які здатні створити добровільну пожежну охорону

У Чернігівській області росіяни обстріляли цивільне авто, загинула 1 людина - голова ОВА

Одна людина загинула, семеро постраждали внаслідок аварії на канатній дорозі в центрі Анталії

У неділю в західних і північних областях дощі, місцями грози - Укргідрометцентр

Мінкультури внесло ще 3 російських акторів до переліку осіб, що загрожують нацбезпеці

Законопроєкт про демобілізацію вже в роботі, найближчими місяцями з'явиться версія, яка потім потрапить до парламенту - Міноборони

"Укрпошта" випустила марки з українською зброєю

Унаслідок нічного обстрілу Куп'янська постраждали двоє мирних жителів - Синєгубов

У Бериславському районі на російській міні підірвався тракторист - Херсонська ОВА

Унаслідок обстрілів у Костянтинівці Донецької області поранено 5 осіб - голова ОВА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА