11:44 04.03.2021

КС розпочав слухання справи стосовно можливості притягнення президента України до адміністративної відповідальності

2 хв читати
КС розпочав слухання справи стосовно можливості притягнення президента України до адміністративної відповідальності

Велика палата Конституційного суду України в четвер розпочала розгляд подання Верховного Суду про тлумачення норм Конституції щодо можливості притягнення до адміністративної відповідальності президента України.

На відкритій частині пленарного засідання у формі письмового провадження суддя-доповідач у справі Ірина Завгородня виклала суть подання Верховного Суду щодо офіційного тлумачення положень частини першої ст.105 Конституції України.

За словами судді-доповідача, Верховний Суд звернувся до КС із проханням про тлумачення норми Основного закону, яка регламентує недоторканність глави держави під час виконання ним повноважень в аспекті можливості притягнення президента до адміністративної відповідальності.

"На думку автора подання, необхідність офіційного тлумачення... виникла у зв'язку з тим, що в Конституції України імунітет глави української держави визначений без конкретних параметрів... не конкретизовано, в чому саме полягає недоторканність президента України", - зазначила вона.

За словами Завгородньої, суб'єкт конституційного подання зазначає, що визначення недоторканості глави держави міститься в рішенні КС від 2003 року, за яким президент не може притягуватися до кримінальної відповідальності під час перебування на посаді, а відсторонення з посади можливе лише за допомогою процедури імпічменту. Питання притягнення до адміністративної відповідальності, як зазначила суддя-доповідач, у цьому рішенні КС не розкрите.

Водночас Верховний Суд у своєму поданні уточнює, що президент є суб'єктом окремих адміністративних правопорушень - у контексті норм закону про запобігання корупції, тобто, президент потрапляє під дію антикорупційних вимог, заборон, порушення яких є підставою для притягнення його до адмінвідповідальності.

Суб'єкт конституційного подання, за словами Завгородньої, вказує на те, що національні суди неоднаково розцінюють можливість притягнення глави держави до адмінвідповідальності.

"Враховуючи... наявність у судах справ, пов'язаних із притягненням президента України до відповідальності за вчинення адміністративних правопорушень... Верховний Суд просить надати офіційне тлумачення положень частини першої ст. 105 Конституції", - сказала суддя-доповідач.

За словами Завгородньої, у справі вже є позиція з цього питання прем'єр-міністра України, а також наукові висновки низки університетів України.

Після оголошення суті подання Велика палата КС завершила дослідження матеріалів справи у відкритій частині й перейшла в закриту частину пленарного засідання для ухвалення рішення у справі.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заступник голови МЗС України Божок заявив про реабілітацію його судом і повернення до дипломатичної діяльності

"ДТЕК Енерго" призначив на 7 травня збори для затвердження умов реструктуризації

Тимошенко звернулася до ЦВК з проханням дозволити проведення зборів ініціативної групи всеукраїнського референдуму з питань землі у форматі онлайн-конференції

Рауль Кастро в п'ятницю покине пост керівника Компартії Куби

Депутати від "Євросолідарності" і "Батьківщини" намагаються скасувати голосування в цілому за законопроект про зміни щодо інституту старост

Макрон і Меркель не пропонували Зеленському нічого, що виходило за рамки інтересів України

Підтримка України міжнародними партнерами призведе до зниження напруженості в українсько-російських відносинах

В Україні у 0,23% вакцинованих від COVID-19 спостерігалися легкі побічні реакції - Ляшко

Зеленська запустила україномовний аудіогід у Версалі

Зеленський: Домовленості "нормандської четвірки", досягнуті у грудні 2019 року, мають бути повністю виконані

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА