19:33 04.03.2021

Зеленський затвердив порядок складення присяги суддями

2 хв читати
Зеленський затвердив порядок складення присяги суддями

З метою реалізації вимог закону "Про судоустрій і статус суддів" президент України Володимир Зеленський підписав указ, що затверджує порядок складення присяги судді особою, призначеною на посаду судді, повідомляє прес-служба президента.

Відповідно до указу, особа, призначена на посаду судді, складає присягу судді у присутності президента України під час урочистої церемонії, що проводиться у приміщенні, де встановлено Державний Герб і Державний Прапор України.

На урочисту церемонію складення присяги судді особою, призначеною на посаду судді, запрошують голову Верховного Суду, голову Ради суддів України, голову Вищої ради правосуддя та голову Вищої кваліфікаційної комісії суддів.

Урочиста церемонія складення присяги судді розпочинається виконанням Державного Гімну.

Присягу судді, текст якої визначено законом України "Про судоустрій і статус суддів", зачитує особа, призначена на посаду судді. У разі складення присяги судді кількома особами, призначеними на посаду судді, присягу зачитує найстарша за віком особа.

Текст присяги підписує суддя із зазначенням дати її складання. Після складення присяги судді президент України або за його дорученням інша особа вручає судді посвідчення.

Указ №88/2021 "Про Порядок складення присяги судді особою, призначеною на посаду судді" набуває чинності з дня його опублікування.

Визнаються такими, що втратили чинність, указ президента України від 6 квітня 2011 року № 380 "Про Порядок складення присяги судді особою, вперше призначеною на посаду професійного судді" та указ президента України від 2 серпня 2013 року №417 "Про внесення зміни до пункту 2 Порядку складення присяги судді особою, вперше призначеною на посаду професійного судді".

Затверджений 2013 року Порядок складення присяги судді особою, призначеною на посаду судді, що втратив чинність, передбачав присутність на церемонії складення присяги також голови Конституційного Суду України, голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ (ліквідований у 2017 році), голови Вищого адміністративного суду України (припинив процесуальну діяльність у 2017 році), голови Вищого господарського суду України (ліквідований у 2017 році), голови Вищої ради юстиції (реорганізована й перейменована на Вищу раду правосуддя), міністра юстиції України, голови комітету Верховної Ради з питань верховенства права та правосуддя, а також голови Державної судової адміністрації України.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Рада відхилила урядовий законопроект про штрафи за порушення режиму самоізоляції

РФ здатна планувати для України повторення грузинського сценарію 2008 року

Поліція затримала зловмисників, які викрали й катували двох іноземців в Одеській області

Байден у розмові з Путіним закликав РФ знизити напруженість у відносинах із Києвом - Білий дім

ВР скасувала обов'язкову підсумкову атестацію для випускників 2021 року з метою мінімізації ризиків захворювання на COVID-19 - закон

На території ВДНГ у Києві проводяться обшуки - прес-служба

У Харківській області 14 квітня стартують антитерористичні навчання, які триватимуть до кінця травня - СБУ

СБУ: Кримінальні провадження стосовно 10 найбільших контрабандистів України розслідуються, деталі справ буде озвучено згідно з процесуальними нормами

Україна приєдналася до угоди Ради Європи про культурні маршрути - Ткаченко

ОАСК просять заборонити УДО вчиняти дії щодо недопуску Тупицького і Касмініна до приміщення КС

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА