Інтерфакс-Україна
07:28 10.03.2021

Глава ОПУ: СММ ОБСЄ має взяти на себе більше повноважень у частині контролю режиму припинення вогню на Донбасі

1 хв читати
Глава ОПУ: СММ ОБСЄ має взяти на себе більше повноважень у частині контролю режиму припинення вогню на Донбасі

Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ повинна розширити мандат своєї діяльності в зоні бойових дій на Донбасі за рахунок збільшення повноважень щодо посилення контролю режиму припинення вогню, вважає глава офісу президента України Андрій Єрмак.

"Ми сьогодні вважаємо, що контроль за ним (припиненням вогню - ІФ) має бути більш жорстким. Ми вважаємо, що ОБСЄ повинна взяти на себе більше повноважень, ми вважаємо, що вони повинні сьогодні трохи розширити свій мандат, оскільки сьогодні існують всі умови, щоб цей режим виконувався", - заявив Єрмак під час онлайн-дискусії "Конфлікт на Сході України: перспективи на 2021 рік" увечері, 9 березня.

Він також додав, що "режим тиші на Донбасі дійсно існує з літа 2020 року, і завдяки його дотриманню втрати серед військовослужбовців стали в рази менше".

"На сьогодні найбільш значущим досягненням є багатомісячний режим припинення вогню, який, на жаль, буває з елементами провокацій, однак за останні місяці ці провокації критично збільшувалися. Ми втратили за кілька останніх місяців 11 наших героїв, і кілька десятків отримали поранення", - підсумував Єрмак.

Як повідомлялося, 22 липня під час чергового засідання Тристоронньої контактної групи з врегулювання конфлікту на Донбасі учасники домовилися про режим повного і всеосяжного режиму припинення вогню на лінії зіткнення, який почав діяти з півночі 27 липня.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Ворог просунувся у Донецькій та у Запорізькій областях - DeepState

Росіяни завдали удару по греблі Печенізького водосховища – селищний голова

30 ОМБр повідомила про підрив дамби у Привіллі на Донеччині для зупинки просування ворога

Зеленський вручив сертифікати на квартири воїнам зі званням Герой України та родинам загиблих героїв

Помер український режисер В’ячеслав Криштофович

Понад тисяча учасників взяли участь у зимовому забігу Spartan Winter 2025 - ГУР

Одна людина загинула, поранена 15-річна дитина через російські атаки дронами по Слов’янську - ДСНС

У Кременчуці водопостачання частково відновили, найскладніша ситуація з опаленням - мер

Росія за тиждень випустила по Україні понад 1600 ударних дронів, близько 1200 КАБів та майже 70 ракет різних типів – Зеленський

Окупанти завдали удару по цивільній інфраструктурі Сумської області, попередньо, без постраждалих - обладміністрація

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА