Інтерфакс-Україна
11:03 13.03.2021

Зеленський: Куренівська трагедія - гіркий урок для суспільства і застереження для влади

1 хв читати
Зеленський: Куренівська трагедія - гіркий урок для суспільства і застереження для влади

У 60-ту річницю Куренівської трагедії від імені президента України Володимира Зеленського в пам'ять про загиблих киян встановлено кошик квітів біля пам'ятного Хреста на вулиці Олени Теліги, повідомила прес-служба глави держави.

"Ця трагедія, як і Чорнобиль та інші сумні сторінки нашої історії, спричинені так званим людським фактором, є гірким уроком для суспільства й пересторогою для влади, завданням якої є завжди створювати безпечні умови для громадян. Вічна пам’ять загиблим! Співчуття тим, хто втратив своїх рідних і близьких у цій трагедії", - сказав глава держави.

Куренівська трагедія сталася у Києві 13 березня 1961 року, коли потужний селевий потік із Бабиного Яру крізь прорвану дамбу затопив Куренівку та призвів до численних жертв. Було зруйновано та затоплено мулом багато житлових будинків, промислові споруди та культурні об'єкти. Проте за наказом тодішнього партійного керівництва справжні масштаби катастрофи ретельно приховувалися.

13 березня 2011 року, у 50-ті роковини трагічних подій, встановлено пам’ятний хрест неподалік Кирилівської церкви на вшанування пам’яті жертв Куренівської катастрофи.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Прем'єр-міністр Польщі звернеться за вотумом довіри уряду і готує "аварійний план" на випадок конфронтації з новообраним президентом – ЗМІ

Ворожі дрони впали на вулиці Чернігова, є поранені – МВА

Ворожі дрони впали на вулиці Чернігова, є поранені – МВА

Приховування росіянами змісту їхнього "меморандуму" з огляду на миттєве передання його кремлівським ЗМІ після зустрічі делегацій в Стамбулі було штучним - Кислиця

Дві людини загинули через ворожий обстріл прифронтової Ківшарівки - прокуратура

З початку доби Сили оборони відбили 117 ворожих атак - Генштаб

Ми всі погодилися з необхідністю продовження підтримки України - Павел

Сторони зробили крок уперед в питаннях, узгоджених на першій зустрічі - Фідан

Росіяни намагаються створити "картинку дипломатії" для США без реальних дій, допускає Умєров

Новий президент Румунії запевнив Зеленського у підтримці України

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА