Інтерфакс-Україна
08:26 15.03.2021

Xiaomi добилася в американському суді призупинення рішення Пентагона про її включення до чорного списку

2 хв читати
Xiaomi добилася в американському суді призупинення рішення Пентагона про її включення до чорного списку

Китайський виробник споживчої електроніки Xiaomi Corp. добився призупинення рішення влади США про включення його до чорного списку компаній, що пов'язані з оборонним сектором КНР і, відповідно, підпадають під американські санкції.

Xiaomi подала позов до окружного суду Вашингтона, щоб оскаржити січневе рішення міністерства оборони США, і суд став на сторону компанії.

Суддя Рудольф Контрерас визнав "глибоко помилковим" рішення про внесення Xiaomi до чорного списку й тимчасово заблокував його виконання.

"Xiaomi є публічною компанією, яка випускає комерційну продукцію для цивільних цілей, контрольована незалежною радою директорів та акціонерів і фактично не пов'язана з чимось, що контролює Китай або його спецслужби", - зазначив суддя.

Таке рішення суду є перемогою для Xiaomi, яку Пентагон включив до чорного списку незадовго до завершення президентського терміну Дональда Трампа, пише The Wall Street Journal.

Трамп ще в листопаді минулого року підписав указ, що забороняє американським компаніям і приватним інвесторам володіти акціями понад 30 китайських компаній, які, за даними Білого дому, є постачальниками оборонного сектору, а також спецслужб КНР. У подальшому цей список розширювався, у січні поточного року до нього було включено Xiaomi разом із ще вісьмома китайськими компаніями.

Пентагон обґрунтував своє рішення стосовно Xiaomi тим, що засновник компанії Лей Юн у 2019 році отримав нагороду від міністерства промисловості та інформаційних технологій КНР. Крім того, відомство висловило занепокоєння щодо великих інвестицій компанії в технології 5G та штучного інтелекту(AI).

Суддя Контрерас визнав ці причини недостатніми, зазначивши, що разом із Лей Юном таку саму нагороду отримали понад 500 бізнесменів, тоді як 5G та AI-технології "швидко стають галузевим стандартом для споживчої електроніки", і факт інвестицій у ці сфери не вказує на зв'язки з оборонним сектором.

Xiaomi заявила, що задоволена рішенням суду і має намір домагатися скасування рішення американської влади не на тимчасовій, а на постійній основі.

Акції компанії підскочили на 7,5% на торгах у Гонконгу в понеділок. За останні 12 місяців їхня вартість зросла на 140%.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

МВС: інформація про підвищення штрафів за порушення ПДР – це фейк, жодних змін не відбулося

У лікарні Ужгорода в палаті спалахнула пожежа, загинув пацієнт

Зеленський: поки Росія не відчуватиме своїх сильних втрат вона буде уникати реальної дипломатії та закінчення війни

Викрадених українських дітей утримували на мінімум 210 об'єктах в РФ та на окупованих територіях - HRL

В Куп'янську досі лишаються близько 800 жителів, влада закликає їх евакуюватися

Три чверті українців вірять у перемогу за належного постачання зброї та санкцій проти РФ – соцопитування

В Запоріжжі вже відомо про 20 постраждалих через нічну атаку, серед них четверо дітей

Синоптики попереджають про сильні дощі з вітром в Україні у середу та четвер

Питання більших обмежень для російськомовних книг потребує детального опрацювання - Свириденко

Роботи з будівництва 4ї лінії метро в Києві почнуться після будівництва з’їзду з нового Подільского мосту – КМДА

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА