15:31 17.03.2021

Венедіктова: Питання притягнення депутатів до відповідальності за голосування щодо Харківських угод - велика абстракція

3 хв читати
Венедіктова: Питання притягнення депутатів до відповідальності за голосування щодо Харківських угод - велика абстракція

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова вважає передчасним говорити про можливу персональну відповідальність народних депутатів, які в 2010 році голосували за Харківські угоди про продовження перебування Чорноморського флоту РФ у Криму.

Журналістам у середу в Києві вона сказала, що вважає провокаційним питання можливості притягнути до відповідальності колишніх тоді народних депутатів, тоді як вони не несуть відповідальності за голосування.

Венедіктова нагадала, що в лютому 2021 року було пред'явлено підозру екс-президенту Віктору Януковичу саме за Харківськими угодами. "І ця підозра в чомусь є знаковою. Можливо, це пізно зроблено - через 11 років, але все-таки зроблено, тому необхідно відрізняти кримінальну юстицію... і санкції, які застосовує РНБО", - сказала генпрокурор.

Вона наголосила, що рішення РНБО, зокрема санкції, є політичними, тоді як дії слідства і прокурорів - питання юридичної відповідальності.

"Тому, що стосується юридичної відповідальності депутатів за голосування - це велика абстракція... Чи буде результатом якась кримінальна відповідальність чи ні, покаже тільки розслідування", - сказала Венедіктова.

Водночас вона наголосила, що на сьогодні "говорити про це дуже рано".

Тобто, як пояснила генпрокурор, народних депутатів, звісно ж, не можна притягати до відповідальності за їх волевиявлення, коли вони виконують свої програмні обіцянки, але "інша справа, якщо вони порушують закон із технічної позиції, наприклад кнопкодавство".

Як повідомлялося, на засіданні РНБО України вирішили доручити СБУ розслідувати обставини голосування в 2010 році за ратифікацію "харківських угод" про продовження перебування ЧФ РФ у Криму до 2042 року. "Є окреме доручення СБУ - з'ясувати, у який спосіб ці 236 депутатів голосували з цього питання. Якщо СБУ вважатиме за необхідне, вона має відкрити (провадження) за ст. 111 КК (держзрада) стосовно відповідних осіб", - сказав секретар РНБО Олексій Данілов 11 березня на брифінгу в Києві після заверщення засідання РНБО.

Головне слідче управління Служби безпеки України розпочало досудове розслідування стосовно посадовців органів державної влади за фактом вчинення державної зради у 2008-2010 роках. Розслідуються, зокрема, обставини підготовки та підписання 21 квітня 2010 року "Угоди між Україною і Російською Федерацією з питань перебування Чорноморського флоту РФ на території України до 2042 року", дотримання регламенту та процедур під час її затвердження депутатами Верховної Ради. За попередніми даними слідства, підписання цього документа призвело до збільшення кількості особового складу військових формувань і спецслужб РФ, причетних до анексії території АР Крим у 2014 році.

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков нагадав, що депутати не несуть відповідальності за голосування в залі, тому не впевнений, що рішення РНБО про притягнення депутатів, котрі підтримали "харківські угоди" від 2010 року про продовження перебування ЧФ РФ на території України до 2042 року, може бути реалізоване в повному обсязі.

16 березня у рамках розслідування слідчі СБУ провели обшуки у Верховній Раді, зокрема її комітетах, Головному науково-експертному управлінні ВР, Раді національної безпеки і оборони України, Міністерстві закордонних справ України та Кабінеті Міністрів України. У відомстві наголосили, що під час обшуків було знайдено документи, які свідчать про те, що тодішнє керівництво держави до підписання й ухвалення зазначених документів усвідомлювало їхні наслідки, зокрема, щодо збільшення кількості особового складу військових формувань і спеціальних служб Російської Федерації, які надалі брали участь в анексії Криму та заподіянні збитків економічним інтересам.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА