16:57 17.03.2021

Понад 90% українців вважають тарифи на електроенергію та газ завищеними

2 хв читати
Понад 90% українців вважають тарифи на електроенергію та газ завищеними

Переважна більшість громадян України вважає, що тарифи на електроенергію, газ і тепло для населення є завищеними, свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова з 5 до 9 березня.

За даними дослідження, 93% українців вважають, що тарифи на електроенергію, газ і тепло для населення завищені, 3% вважають їх хорошими, а 0,4% ˗ заниженими. Зокрема, що нижчим є рівень добробуту респондентів, то частіше вони вважають їх завищеними, ˗ частка таких зростає від 81% серед тих, хто відповів, що загалом живе забезпечено, до 95% серед представників найбідніших прошарків.

Згідно з опитуванням, найчастіше основну відповідальність за зростання комунальних тарифів громадяни покладають на уряд країни (29% опитаних) і президента України (24%), 13% покладають відповідальність на Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), 9,5% ˗ на Верховну Раду, 7% ˗ на енергетичні компанії, 6% ˗ на компанії, що надають комунальні послуги, 5% ˗ на НАК "Нафтогаз України".

Водночас частіше відповідальність на президента за зростання комунальних тарифів покладають представники електорату опозиційних партій.

Також що нижчим є рівень добробуту респондентів, то частіше вони покладають відповідальність за зростання комунальних тарифів на президента (частка таких зростає від 22% серед тих, хто відповів, що загалом живе забезпечено, до 33% серед тих, хто відповів, що їхній родини не вистачає грошей навіть на необхідні продукти) та на уряд (відповідно 25% та 36%).

Так, найчастіше респонденти вважають, що справедливі тарифи на електроенергію, газ і тепло насамперед має забезпечувати уряд (31%) і президент (28%). Ще 20% називають НКРЕКП, 11% ˗ Верховну Раду, 3% дотримуються думки, що ніхто не повинен цим опікуватися, і тарифи мають формуватися за законами ринку.

Дослідження проведене методом "обличчям до обличчя" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років в усіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей, за вибіркою, що представляє доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Заступник голови МЗС України Божок заявив про реабілітацію його судом і повернення до дипломатичної діяльності

"ДТЕК Енерго" призначив на 7 травня збори для затвердження умов реструктуризації

Тимошенко звернулася до ЦВК з проханням дозволити проведення зборів ініціативної групи всеукраїнського референдуму з питань землі у форматі онлайн-конференції

Рауль Кастро в п'ятницю покине пост керівника Компартії Куби

Депутати від "Євросолідарності" і "Батьківщини" намагаються скасувати голосування в цілому за законопроект про зміни щодо інституту старост

Макрон і Меркель не пропонували Зеленському нічого, що виходило за рамки інтересів України

Підтримка України міжнародними партнерами призведе до зниження напруженості в українсько-російських відносинах

В Україні у 0,23% вакцинованих від COVID-19 спостерігалися легкі побічні реакції - Ляшко

Зеленська запустила україномовний аудіогід у Версалі

Зеленський: Домовленості "нормандської четвірки", досягнуті у грудні 2019 року, мають бути повністю виконані

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА