16:43 22.03.2021

Координатор ООН закликає забезпечити безпечну доставку гуманітарної допомоги постраждалим від конфлікту в Україні

2 хв читати
Координатор ООН закликає забезпечити безпечну доставку гуманітарної допомоги постраждалим від конфлікту в Україні

Постраждалі від конфлікту жителі Донецької та Луганської областей на сьогодні гостро потребують гуманітарної допомоги, обмеження роботи контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) на лінії розмежування негативно позначилося на їх життєзабезпеченні, зазначає координатор ООН із гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані.

"Заходи щодо обмеження пересування покликані допомогти врятувати життя, проте негативно вплинули на життєзабезпечення сотень тисяч людей, які вже постраждали від конфлікту. Вони також розділили сім'ї, що посилило викликані конфліктом депресії, тривожність і стрес", - йдеться у заяві Лубрані, поширеній прес-службою офісу координатора системи ООН в Україні у понеділок.

"З моменту впровадження значних обмежень на пересування минуло 12 місяців, і нині очевидно, що постраждалі від конфлікту люди майже досягли межі міцності. Їм вкрай необхідна гуманітарна допомога, щоб дочекатися можливості повернутися хоча б до якоїсь подоби нормального життя", - додала вона.

За словами Лубрані, у понеділок виповнився рівно рік із моменту майже повного припинення роботи всіх контрольних пунктів в'їзду-виїзду (КПВВ) у Донецькій і Луганській областях для запобігання поширенню коронавірусного захворювання COVID-19, це призвело до різкого скорочення перетинів "лінії розмежування" - на 97%, порівняно з періодом до 21 березня 2020 року.

Координатор ООН із гуманітарних питань зазначила, що гуманітарна спільнота в Україні продовжує докладати зусиль для того, щоб люди, які потребують допомоги, незалежно від їх місця проживання, своєчасно отримували необхідну підтримку. "Всі відповідні сторони мають сприяти транзиту й доставці гуманітарної допомоги. Чинні обмеження впливають на можливості гуманітарних організацій надавати допомогу людям на територіях, які не контролюються урядом, через що вони позбавлені підтримки, на яку заслуговують", - наголосила вона.

Лубрані додала, що покладається на те, що всі сторони виконуватимуть зобов'язання уникати політизації гуманітарної допомоги і, відповідно до норм міжнародного гуманітарного права, забезпечать, щоб вся критично необхідна допомога, готова до відправки, змогла потрапити до тих, кому вона терміново необхідна.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

Окупанти втратили в неділю на покровському напрямку 321 особу вбитими і пораненими, 175 на харківському - Генштаб ЗСУ

УКРАЇНА ПРОВЕДЕ КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРО РЕСТРУКТУРИЗАЦІЮ ЄВРОБОНДІВ З ЇХ УТРИМУВАЧАМИ ЗА МЕЖАМИ СПЕЦКОМІТЕТУ - МІНФІН

Україна вже відправила Чорноморським гуманітарним коридором 850 суден із 52 млн тонн зерна і вантажів - посол США

Командування військ РФ докладає зусиль для розширення бойових дій і недопущення переходу ЗСУ до наступу - Сирський

На Донеччині захоплено ворожий танк і взято в полон кількох окупантів - Генштаб ЗСУ

МЗС Швейцарії ще не знає, чи братиме участь у можливому китайсько-бразильському "мирному саміті" щодо України

З початку повномасштабної війни СБУ знищила понад 1 тис. російських танків

Повідомлено про підозру колишньому працівнику МОН, який висміював незалежність України в соцмережах

"Укренерго" пом'якшило графіки відключень е/е на понеділок - найжорсткішими вони будуть тільки у вечірній пік

На Дніпропетровщині затримано інформатора спецслужб РФ - Офіс генерального прокурора

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА