06:54 23.03.2021

ЄС створив фонд для фінансування військових операцій за кордоном

2 хв читати
ЄС створив фонд для фінансування військових операцій за кордоном

Європейський союз відтепер отримав копію військового бюджету - Європейський фонд миру (ЄФМ), позабюджетний фонд розміром 5 млрд євро на період 2021-2027 років, який буде фінансуватися за рахунок внесків країн-членів ЄС.

"Міцний мир можна побудувати, тільки інвестуючи в міжнародну стабільність і безпеку. У ЄС є бажання, а відсьогодні і необхідні фінансові інструменти для цього. Європейський фонд миру дозволить нам надати відчутну підтримку партнерам у вирішенні спільних проблем безпеки", - заявив чинний голова ради ЄС, міністр закордонних справ Португалії Аугушту Сантуш Сілва, коментуючи прийняте в понеділок рішення про створення фонду.

Заявлена мета ЄФМ - запобігати конфліктам, зберігати мир і зміцнювати міжнародну стабільність і безпеку. Використовуючи його, ЄС допомагатиме країнам-партнерам проводити операції з підтримки миру або підвищувати здатність їх збройних сил самим гарантувати мир і безпеку на своїй території. Він також дозволить ЄС вживати більш суттєві дії військового характеру в рамках Спільної зовнішньої політики і політики безпеки.

За рахунок цього фонду ЄС може за запитом третіх країн, регіональних або міжнародних організацій поставляти їм військову техніку і створювати оборонну інфраструктуру. Заходи щодо надання допомоги "будуть включені в чітку і послідовну політичну стратегію і супроводжуватися ретельною оцінкою ризиків і надійними гарантіями".

З 2004 року участь ЄС у військових місіях і операціях фінансується через механізм ATHENA. Його замінить ЄФМ. Збільшиться бюджет і підвищиться гнучкість, а оперативна частина залишиться в складі Ради ЄС.

Досі підтримка ЄС могла надаватися тільки в операціях з підтримання миру під проводом африканців, тобто операцій, що проводяться Африканським союзом або африканськими регіональними організаціями. ЄФМ розширить географію втручання ЄС, зможе сприяти фінансуванню миротворчих місій і допомоги партнерам у будь-якій точці планети, зазначається в прес-релізі Ради ЄС.

 

 

Загрузка...

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

Завантаження...
РЕКЛАМА

ОСТАННЄ

НАБУ затримало Чауса в лікарні "Феофанія"

Amnesty International вимагає від українського уряду провести швидке і ефективне розслідування смерті Шишова

Єврокомісія очікує думки вчених про необхідність ревакцинації третьою дозою від COVID-19

У Великій Британії заявляють про можливе викрадення танкера поблизу берегів ОАЕ

Українців немає серед постраждалих унаслідок пожеж в Албанії - МЗС

Заборону на вхід і вихід із будівлі Пентагону зняли, станція метро, як і раніше, зачинена

МТСБУ виключило СК "Ю.Ес.Ай" та "Харківську муніципальну страхову компанію" з членів МТСБУ

Біля посольства Білорусі в Києві відбувається акція в пам'ять убитого активіста Шишова

Автомагістраль біля Афін перекрили через лісову пожежу

Чаус готовий прибути на засідання суду в середу, але чи зможуть його доставити, наразі невідомо - адвокат Кравець

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
РЕКЛАМА
Завантаження...
РЕКЛАМА

UKR.NET- новости со всей Украины

РЕКЛАМА