Інтерфакс-Україна
15:10 25.03.2021

ЄСПЛ зобов'язав виплатити компенсацію понад 19 тис. євро екс-нардепові від КПУ Александровській - адвокат

3 хв читати
ЄСПЛ зобов'язав виплатити компенсацію понад 19 тис. євро екс-нардепові від КПУ Александровській - адвокат

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) розглянув заяву, подану адвокатом Олександром Шадріним в інтересах екс-нардепа від Компартії України Алли Александровської, обвинувачуваної в сепаратизмі, і в четвер, 25 березня, ухвалив рішення.

"Європейський суд з прав людини визнав незаконним і необґрунтованим затримання Алли Олександрівни... (порушення пункту 1 (с) статті 5). Він також визнав арешт упродовж чотирьох місяців надмірно тривалим (порушення пункту 3 статті 5 Конвенції), а тримання в металевій клітці – поводженням, що принижує гідність (порушення статті 3 Конвенції)", - повідомив Шадрін кореспондентові агентства "Інтерфакс-Україна".

Він додав, що суд ухвалив стягнути понад 19 тис. євро компенсації.

"ЄСПЛ ухвалив стягнути 19 163 євро компенсації, зокрема 3 000 євро витрат на правову допомогу адвокатів і 563 євро інших витрат", - сказав Шадрін.

У рішенні, оприлюдненому на сайті ЄСПЛ, зазначено, що держава-відповідач (Україна) має виплатити компенсацію впродовж трьох місяців.

Він висловив вдячність юристам Української Гельсінської спілки з прав людини за допомогу під час комунікації.

Шадрін зазначив, що задоволений ухваленим ЄСПЛ рішенням і не виключив, що подасть заяви й у зв'язку з іншими порушеннями, зокрема щодо тривалості розгляду (обвинувальний акт стосовно Александровської було направлено до Харківського райсуду в грудні 2016 року). Чергове засідання у справі призначено на понеділок, 29 березня. Планується вивчення письмових матеріалів.

Як повідомлялося, 28 червня 2016 року адвокат Александровської Шадрін повідомив, що у його підзахисної відбувся обшук і її було затримано. Їй інкримінують ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) та ч. 3 ст. 369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

29 червня в СБУ підтвердили, що правоохоронці затримали Александровську, вирішується питання про її арешт, а її сину Олександру, який переховується в РФ, повідомлено про підозру й оголошено в розшук.

"Співробітники СБУ отримали інформацію, що представники забороненої в країні комуністичної партії, зокрема колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська та її син Олександр, який переховується в Росії, намагаються підкупити керівництво і депутатів місцевих рад регіону для ухвалення на сесіях звернень до парламенту і президента щодо змін до Конституції з питань федералізації. За підписи під документом комуністи пропонували $9 тис. Водночас, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей", - йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

30 червня 2016 року Київський райсуд Харкова заарештував Александровську на 60 днів без можливості внесення застави. Згодом цей запобіжний захід неодноразово подовжували.

8 жовтня 2016 року Шадрін подав до ЄСПЛ заяву в інтересах своєї підзахисної.

13 жовтня 2016 року Апеляційний суд Харківської області частково задовольнив скаргу Александровської та її захисників і змінив запобіжний захід з тримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

"Колегія суддів вважає, що продовження терміну тримання під вартою Александровської А.О. з урахуванням незадовільного стану здоров'я і наявності хвороби, яка прогресує і ставить під загрозу життя, не може бути виправданим із міркувань безпеки", - йдеться в мотивувальній частині рішення суду.

У грудні 2016 року обвинувальний акт стосовно Александровської було направлено до Харківського райсуду для розгляду по суті.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Двоє цивільних дістали поранень через ворожий удар БпЛА по Козачій Лопані

Мобільні бригади Інституту ім.Філатова за 4 роки зробили понад 600 виїздів для діагностики недоношених новонароджених

Сибіга обговорив з генсеком НАТО "інтенсивну дипломатію" цього тижня

Майже 1500 УБД та осіб з інвалідністю доєдналися до програми безоплатного професійного навчання – Держслужба зайнятості

Рада ухвалила в першому читанні законопроєкт про перехід ветеринарії на євростандарти

Нацполіція знешкодила злочинну організацію та вилучила понад 17 млн доз наркотиків

Віткофф і Рубіо прибудуть до Стамбулу в п'ятницю, але не впевнені, чи буде там Путін – ЗМІ

Верховна Рада просить президента посмертно присвоїти звання "Герой України" Вікторії Рощиній

Франція внесла на рахунок Чорнобильського фонду ЄБРР EUR10 млн для відновлення конфайнмента над "Укриттям" на ЧАЕС

"Нова пошта" через обстріли закрила одне відділення в Херсоні

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА