Інтерфакс-Україна
13:08 01.04.2021

У квітні в Бабиному Яру з'явиться нова символічна синагога

2 хв читати
У квітні в Бабиному Яру з'явиться нова символічна синагога

У квітні Меморіальний центр Голокосту "Бабин Яр" відкриє новий об'єкт - символічну синагогу і місце для молитви, яка буде розташована на невеликій ділянці позаду пам'ятника "Менора" біля схилу яру, який традиційно є місцем скорботи, молитви та пам'яті жертв трагедії для євреїв, повідомляє прес-служба МЦГ "Бабин Яр" у четвер.

"Територія Бабиного Яру є місцем вбивства та вічного спочинку для десятків тисяч євреїв, які стали жертвами злочинного нацистського режиму. Нині тисячі людей відвідують Бабин Яр, щоб ушанувати пам'ять жертв трагедії та помолитися за спочилих на цьому місці", - зазначив Яків Дов Блайх, головний рабин Києва та України, член Наглядової ради МЦГ "Бабин Яр".

Зазначено, що символічну синагогу у вигляді книги спроектував швейцарський архітектор, професор Базельського університету Мануель Герц, який також є автором синагоги в Майнці. Водночас конструкторські та художні роботи здійснили українські механіки, інженери та митці.

"Мене надихнула ідея, що синагога може бути книгою, яку ми приходимо разом читати і потрапляємо у всесвіт розповідей, які розкривають історію. Сенс у тому, що вона буде зведена на священній землі. Це буде не лише данина пам'яті загиблим, а й погляд у майбутнє", - пояснив Герц.

Наголошується, що будівля заввишки 11 метрів у закритому вигляді є плоскою вертикальною конструкцією, яка відкривається вручну. Вона виготовлена з амбарного дуба сторічної давності, який збирали із старих покинутих споруд, розташованих у різних куточках України.

"Стеля символічної синагоги прикрашена візерунками у вигляді карти зоряного неба, що відтворює положення зірок 29 вересня 1941 року. Також конструкція оздоблена візерунками і текстами молитов, які повторюють інтер'єр старовинних синагог Західної України - у Ходорові і Гвіздці, які були знищені нацистами під час Другої світової війни. Розпис робили українські митці з майстерні C.I.Form", - повідомляють у МЦГ "Бабин Яр".

Там додають, що зведення об'єкта відбувається в рамках реалізації меморандуму про співпрацю між Меморіальним центром Голокосту "Бабин Яр" і Міністерством культури та інформаційної політики України на підставі відповідних досліджень території та дозволу міністерства.

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

Протилежні позиції Верховного суду щодо перевірки на плагіат дисертацій, захищених до 2014 року, створюють системну невизначеність - голова НАЗЯВО

Вітренку не подобається політика Міносвіти щодо реорганізації університетів і збільшення вартості за контрактне навчання

Вітренко: якщо матиму змогу, то братиму участь у наступних виборах ректора КНУ ім. Шевченка

Вітренко заперечує зв'язки з ексдепутатом Київради Комарницьким

Внаслідок серії ворожих ударів по Куп'янську постраждали четверо мирних мешканців

Росіяни ударили по Слов'янську з РСЗВ "Торнадо-С", загинув цивільний, ще троє дістали поранень

У Нікополі російський обстріл забрав життя 27-річної жінки

Близько 13:00 ворог завдав удару по території Сумської громади, загинули двоє людей

Вітренко подаватиме в суд, якщо НАЗЯВО не доведе наявність плагіату в його роботах

Ворог окупував Зірку на Донеччині та Білогорівку на Луганщині - DeepState

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА