Інтерфакс-Україна
07:40 03.04.2021

Байден скасував введені Трампом санкції проти співробітників МКС

2 хв читати
Байден скасував введені Трампом санкції проти співробітників МКС

Адміністрація США прийняла рішення скасувати рішення Дональда Трампа про введення санкцій проти низки співробітників Міжнародного кримінального суду (МКС), повідомляє в п'ятницю держдеп.

"Сьогодні президент Байден скасував указ №139 928..., поклавши таким чином край загрозі введення економічних санкцій і візових обмежень проти пов'язаних з МКС людей", - йдеться в прес-релізі американського зовнішньополітичного відомства.

У ньому наголошується, що в результаті санкції знімаються з прокурора МКС Фату Бенсуда і керівника одного з підрозділів суду Факісо Мочочоко.

"Крім того, держдепартамент скасував розпорядження від 2019 року про візові обмеження стосовно деяких співробітників МКС", - йдеться в повідомленні.

При цьому держдеп наголошує, що ці кроки не означають, що у США більше немає претензій до роботи суду. "Ми як і раніше в корені не згодні з діями МКС щодо Афганістану і Палестини", - йдеться в прес-релізі. Водночас, держдеп зазначає, що вважає більш продуктивним намагатися вести діалог з судом щодо спірних питань, а не вводити санкції.

Держдепартамент нагадує, що підтримує плани з реформування МКС.

У 2019 держсекретар США Майк Помпео оголосив про готовність Вашингтона вводити візові обмеження стосовно співробітників Міжнародного кримінального суду за проведення розслідування дій військових США.

У вересні 2020 року адміністрація президента США Дональда Трампа оголосила про введення санкцій стосовно прокурора МКС з огляду на те, що суд продовжує розслідування щодо американських громадян. Тодішній держсекретар США Помпео назвав МКС "наскрізь корумпованим".

У червні 2020 року Трамп видав указ про введення економічних санкцій щодо співробітників МКС, причетних до розслідування передбачуваних військових злочинів, скоєних військовослужбовцями США в Афганістані.

МКС був заснований у 2002 році в Гаазі. До його компетенції входить розслідування військових злочинів, геноциду і злочинів проти людяності в країнах і територіях (не визнаних деякими країнами), де відповідальні за це особи можуть уникнути правосуддя. США відмовилися від участі в роботі цього суду.

 

 

ЩЕ ЗА ТЕМОЮ

ОСТАННЄ

У Лондоні розпочалася зустріч міністрів закордонних справ та оборони України та Великої Британії

Кількість постраждалих внаслідок удару РФ по Марганцю зросла до 42

Адміністрація Трампа згортає зусилля з розслідування російських воєнних злочинів – ЗМІ

У Києві затримали організатора виїзду за кордон за $50 тис.

Наслідки атаки на Запоріжжя: 42 поранених, серед них вагітна та п'ятеро дітей, четверо пацієнтів у важкому стані

Українська делегація прибула до Лондона

Адвокати повідомляють про обшук ДБР в колишньої уповноваженої АМКУ та ексзаступниці Мінекономіки Панаіотіді

УЧХ допомагав ліквідувати наслідки російської атаки БпЛА в Одесі

ДБР завершило розслідування щодо військового, через недбалість якого держава втратила понад 3,3 млн грн

Сили оборони збили 67 із 134 ворожих БПЛА, ще 47 – локаційно втрачені

РЕКЛАМА
РЕКЛАМА

UKR.NET- новини з усієї України

РЕКЛАМА